Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır bu yöntemin sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Yaşın ilerlemeye başlaması ile birlikte yüzde sarkmalar oluşmaya başlar. Kas dokusu bozulur ve hücreler kendini yenileyemez. Bundan dolayı yüzde oluşan deformasyonun ortadan kaldırılması için yüze yağ enjeksiyonu yapılır. Yağ enjeksiyonu sırasında kişinin kendi bedeninden alınan yağ kullanılır. Kişinin kendi yağının kullanılıyor olması ile de yan etkileri bulunmamaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu için kişinin vücudunun belli bölgelerinden yağ alınır. Alınan yağlar direkt olarak enjekte edilmemektedir. Önce santrifüj ve yıkama işlemlerinden geçirilmektedir. Enjeksiyon yapılmaya hazır hale getirilen yağ özel enjektörler ile kişinin belirlenen bölgelerine enjekte edilmektedir. Yağın hava ile temas etmesinin önüne geçilmesi son derece önemlidir. Bu durumda yapılacak işlemin başarı düzeyi yükselmektedir. Herhangi bir kesi olmadan enjeksiyon yapılmaktadır. Bu sayede dikiş izi olmamakta ve enjeksiyon sonrası kişi normal hayatına devam edebilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yüze yağ enjeksiyonu nedir incelendiğinde kişinin kendi bedeninden alınan yağ ile yapılan işlem olduğu görülmektedir. Bu işlem ile yaşın ilerlemesi ve yerçekimi nedeniyle oluşan sarkma ve kırışıklıkların ortadan kalkması mümkün olmaktadır. Kişi çok daha genç gösterir ve psikolojik anlamda da kendini çok daha iyi hisseder. Yüz bölgesinde yağ enjeksiyonu kırışık ve sarkmaların giderilmesinin yanında dudakların daha dolgun görünmesi içinde yapılmaktadır.

Yapılan yağ enjeksiyonu etkisini altı ay boyunca devam ettirmektedir. Aynı şekilde olumlu etkilerin görülmesi için de altı ay sonra tekrar edilmesi gerekir. Böylece kişi her zaman için daha iyi hissetmesi ve genç göstermesi mümkün olmaktadır. Ameliyat olmaktan çekinen ve vücuduna farklı maddelerin enjekte edilmesini istemeyen kişiler için pratik ve hızlı sonuç alınan yöntemler arasında yer alır. Sarkma ve kırışıklıklar giderildiği gibi dudakların daha dolgun görünmesi de sağlanır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Kimler İçin Uygundur?

Yüze yağ enjeksiyonu kimler için uygundur sorusuna öncelikle yaş aldığı için yüzünde deformasyonlar oluşan kişiler için şeklinde cevap verilebilmektedir. Aynı zamanda dudaklarının ince olmasından şikayet eden kişiler de ya enjeksiyonu yaptırabilirler. Bu şekilde dudaklar daha dolgun ve dikkat çekici görünüme ulaşabilmektedir. Estetik güzelliğe verilen önemin üst düzeye ulaştığı günümüzde yüze yağ enjeksiyonu en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Yüzünde sarkma, kırışık gibi deformasyonlar olan her yaştan kişi bu işlemi yaptırabilmektedir. 30-60 yaş arasında olan kişiler bu işlem için uygundur. Uzman hekim tarafından yapılan muayene sonrasında bu işlem için uygun olduğunuz konusunda karar verilmektedir. Aynı zamanda hangi bölgeye ne kadar yağ enjeksiyonu yapılacağı konusunda uzman hekim karar verir. Hekim uygulama için planlama yapmakta ve ardından lokal anestezi, sedasyon uygulaması ile yapılmaktadır. Bu sayede enjeksiyon sırasında kişinin ağrı hissetmesinin önüne geçilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Riskli mi?

Yüze yağ enjeksiyon riskli mi sorusuna hayır şeklinde cevap verilebilmektedir. Enjeksiyon için kişinin kendi vücudundan alınan yağ kullanılmaktadır. Kişinin bedeninde herhangi bir kesi ve operasyon yapılmamaktadır. Bu sayede de kanama gibi önemli riskler yaşanması olası değildir. Bunun yanında yağ enjeksiyonunun mutlaka uzman hekim tarafından yapılması gerekir. Ancak bu şekilde doğru noktalara doğru miktarda enjeksiyon yapılarak mükemmel sonuçlar alınması mümkün olur.

Hijyenin üst seviyelerde ameliyathane ortamında işlemin yapılması ile riskler minimuma iner. Şişme, morarma gibi riskler azalır. Enfeksiyon riski de hijyene önem verilmesi ile birlikte ortadan kalkar.  Uzman hekim tarafından yapılan enjeksiyon ile dudaklar dolgunlaştırılabilir, elmacık kemikleri daha belirgin yapılabilir. Kırışık ve sarkma görünümlerinin iyileşmesi sağlanabilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları konusunda en uygun çözümleri aramanız normaldir. Bunun yanında alacağınız sonuçların mükemmel olması için fiyattan çok hekimin başarısına odaklanmanız yararlı olur. Bu alanda yaptığı uygulamalar ile adını duyurmuş hastalarından olumlu yorumlar alan hekimleri tercih etmeniz gerekir.

Yüzünüzde daha belirgin olmasını istediğiniz bölgeleriniz olduğunda yağ enjeksiyonu yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Estetik ameliyatlar olmadan yüzünüzde kesiler yapılmadan istediğiniz olumlu sonuçları alabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu konusunda çok başarılı aynı zamanda uygun fiyatlar sunan hekim ve klinikle iletişime geçebilirsiniz. Uzman hekim tarafından yapılan yağ enjeksiyonu ile istediğiniz mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüze Yağ Enjeksiyonu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Yüze Yağ Enjeksiyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply