Göz Kapağı Estetiği

Blefaroplasti ya da halk arasında yaygın adıyla bilinen göz kapağı estetiği göz kapaklarını yeniden şekillendiren cerrahi operasyondur.

Göz Kapağı Estetiğinin Nedenleri

Göz kapakları yaşlanmanın belirgin olduğu ilk bölgelerden birisidir.

Genetik, yüz yapısı, güneşe maruz kalma ve cilt tipi, gözlerin yaşlanmasında etklidir. Göz altı şişkinliği, torbalar, koyu halkalar, gevşek cilt ve sarkma gibi endişeleri gidermek için Blefaroplasti harika bir çözümdür.

  • Ağır görünen üst göz kapakları,
  • Her zaman “yorgun” görünmek,
  • Gözlerin altında koyu gölgeler,
  • Üst ve/veya alt göz kapaklarında gevşek cilt ve kırışıklıklar,
  • İyi bir uykuyla geçmeyen şişkinlik ve göz altı torbalarından şikayetçiyseniz göz kapağı estetiği en kesin sonuçları verecektir.

Operasyon Detayları

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ TÜRLERİ (BLEFAROPLASTİ)

Blefaroplasti ameliyatı üç ana kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar;
Üst Göz Kapağı

Üst göz kapağı estetiği fazla derinin alınmasına ve göz kapaklarınızın doğal ve genç bir şekle kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Üst göz kapağı ameliyatı genel olarak gözün üzerindeki doğal kıvrımda yapılan bir kesi içermektedir. Estetik cerrahınız durumunuza ve taleplerinize göre fazla deri ve yağı alacaktır.

Alt Göz Kapağı

Alt göz kapağı ameliyatı, göz altı torbalarının düzeltilmesi için uygulanmaktadır. Kozmetik cerrahlar, hastanın alt göz kapaklarınının görünümünü iyileştirmek için çeşitli cerrahi teknikler kullanabilir. Kesiler genellikle alt göz kapağının dış kenarında, kirpiklerin hemen altında veya göz kapağının içinde yer almaktadır.

Cerrah, kesiler ile göz kapağının altında doğal bir görünüm oluşturmak için fazla yağı alacaktır. Hastanın durumuna göre en doğal ve etkili sonuçları sağlamak için fazla, sarkık deri alınabilir veya sıkılaştırılabilir.

Çift Göz Kapağı

Çift göz kapağı ameliyatının iki çeşidi vardır. Birincisi kesi kullanılmayan “sütür”, diğeri ise kesi kullanılan “açık” yöntemidir. Daha az invaziv sütür yöntemi aralıklı olarak kendiliğinden göz kapağı katlanması olabilecek kadar ince cildi olan hastalarda kullanılabilir. Açık teknik ise daha kalın deri veya kasa sahip olan ve deri fazlalığı olan hastalar için kullanılmaktadır.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Sağlıklı her yetişkin göz kapağı estetiği yaptırabilir. Ancak göz kapağı estetiği olmak isteyen kişilerin çoğu 35 yaşın üzerindedir. Göz kapağı sarkmasına genetik yatkınlığı olan kişiler daha erken yaşta bu ameliyat olmayı tercih edebilir.Asıl vurgulanması gereken nokta hastanın beklentileridir. Göz kapaklarında sarkma olan, kozmetik sorunlar nedeniyle problem yaşayan ve ameliyattan gerçekçi beklentileri olan her erişkin ameliyat olabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiği Ağrılı Mıdır?

Hayır. Ameliyat anestezi ile gerçekleşeceği için hasta hasta operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmez.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiği Daha Genç Görünmeye Yardımcı Olur mu?

Yorgun görünümlü sarkık gözler, sinirli ve yaşlı kişiler ile ilişkilendirildiği için göz kapağı ameliyatı sizi daha genç gösterecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Operasyonun İzlerini Nasıl Gizleyebilirim?

Operasyondan kaynaklanacak yara izleri altı ay veya daha uzun süre hafif pembe kalabilir ancak sonunda görünmeyen ince, beyaz bir çizgiye dönüşeceklerdir. Yara izlerini gizlemek için özel olarak tasarlanmış harika kozmetik ürünleri bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiği için En Uygun Yaş Kaçtır?

Herhangi bir belirli sınır olmamakla birlikte göz kapağı estetiği için genelde hastanın 35 yaşını doldurması tercih edilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiği Gözleri Büyütür Mü?

Blefaroplasti ameliyatı göz kapaklarındaki fazla kas dokusunu aldığın için operasyon gözlerin büyük görünmesine neden olabilir fakat ameliyat gözlerin gerçek boyutunu değiştirmemektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiğinin Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı ameliyatı yaşlanma sürecini durdurama ancak başarılı göz kapağı ameliyatının sonuçları uzun yıllar boyunca sürecektir. Genellikle alt göz kapağının tekrar ameliyat edilmesi gerekmemektedir.Göz kapağı estetiğinin sonuçları zamanla veya çok çabuk kaybolursa hastanın göz kapağı ameliyatı yerine kaş kaldırma ameliyatına ihtiyacı olduğunu gösterebilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Araba Sürülebilir mi?

Hayır. Hastanın yanında hastaya yardım edecek birinin olması önerilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim