Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yaşlanma, kilo kaybı, hamilelik veya emzirme nedeniyle kaybedilmiş olabilecek meme boyut ve şeklini geri kazandırmak için doğal bir çözümdür.

Kimler Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Operasyonu Yaptırabilir?

Vücut ve meme yapısına göre farklı teknikler altında meme büyütme işlemi yapılabilmektedir.

Memelerde sarkmalar veya şekil bozuklukları bulunuyorsa bu sorunlar yağ enjeksiyonu ile tedavi edilemez. Göğüslerde çok büyük bir boyut değişikliği oluşturmayan, doğal bir görüntü sağlayan yağ transferi bu nedenle herkese uygun olmayabilir.

 

Yağ enjeksiyonu tekniği ile meme büyütme ameliyatı yaptırmak için bazı kriterlere uyuyor olduğunuzdan emin olmalısınız. Bunlar;

 

  • Hastanın memelerinde büyük bir oranda sarkma bulunmuyorsa,
  • Hasta memesinin boyutunda büyük değişiklikler istemiyorsa,
  • Göğüslerde asimetri bulunmuyorsa,
  • Vücutta liposuction ile alınabilecek yağ bulunuyorsa,
  • Ve hasta vücuduna herhangi bir yabancı madde enjekte edilmesini veya yerleştirilmesini istemiyorsa Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme operasyonuna uygun olacaktır.

Operasyon Detayları

YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME

Uzun yıllar boyunca meme büyütme operasyonlarında saline ve silikon içerikli meme protezleri kullanıldı. Şu an ise doktorlar hastaların kendi yağlarını kullanarak da meme büyütme operasyonlarını gerçekleştirebilmektedir.
Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, küçük göğüslü kadınlar için doğru meme boyutunu sağlar. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağlar memeye enjekte edilir. Diğer Meme Büyütme tekniklerine göre daha sağlıklı ve doğal bir metottur. İşlem göğüste herhangi bir kesi yapılmadan iğne ile uygulandığı için meme bölgesinde ağrıya neden olmaz. Transfer edilen yağların %60 veya %70’i ömür boyu kalıcı olacaktır ancak gerekirse büyütme işlemi tekrarlanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işleminin ardından bir veya iki gün içinde rutin yaşantınıza dönebilirsiniz.

Aynı zamanda operasyon meme ucunda his kaybına neden olmaz ve emzirmeye engel oluşturmaz.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Nedir?

Yağ transfer ile meme büyütme, hastanın vücudunun diğer bölgelerinden yağ hücrelerini toplamak için liposuction kullanır ve daha iyi bir görünüm sağlamak için bu yağları memeye enjekte eder.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Operasyon Süreci Ağrılı Mıdır?

Bu işlem sürecinde hissedeceğiniz ağrı ve rahatsızlık liposuction ameliyatına benzetilebilir. Yaklaşık beş ila yedi gün sürer hafif ağrınız olabilir ancak doktorunuz sizi rahat ettirecek şekilde yeterli ağrı kesici ilaç almanızı sağlayacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Meme protezleri ile yapılan meme büyütme işleminden daha uzun süre Yağ Enjeksiyonu ile Meme büyütme operasyonu yaklaşık olarak dört ile altı saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu uzun sürenin sebebi ise liposuction uygulandığı süreçte yağ hücrelerinin canlı kaldığından emin olunması ve bu yağ hücrelerini enjekte etmek için hazırlanması gerekmektedir. Yağ hücreleri bu işlemlerden sonra dikkatlice enjekte edildiği için doğal ve estetik sonuçlar vermektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Operasyonu İz Bırakır mı?

Tüm prosedür boyunca sadece liposuction için birden fazla 2-3 mm’lik kesiler gerçekleştirilir. Bu sebeple ameliyat zar zor fark edilir izler bırakır. Yara izlerinin kaybolması yaklaşık altı ay sürebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Operasyonda Enjekte Edilen Yağ Vücudun Hangi Bölgelerinden Elde Edilmektedir?

Enjekte edilen yağ genellikle uyluk, karın veya kalçalardan alınmaktadır. Hasta çok zayıfsa ve alınabilecek yağı yoksa yağ transferi ile meme büyütme işlemi hasta için uygun değildir.

Eğer hastanın liposuction ile alınabilecek yağı bulunuyorsa meme görüntüsü dışında vücut şeklinde de gelişme görülecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütmenin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle bu meme büyütme işlemi hastanın vücudunda yabancı bir madde kullanılmadan yapılmaktadır. Yağ elde etmek için kullanılan liposuction sayesinde meme büyütme ve vücut şekillendirme işlemi aynı anda yapılabilmektedir.Kullanılan küçük kesi sayesinde daha az yara izi bırakırken meme dokusunun da diğer meme büyütme seçeneklerinden daha yumuşak olmasını sağlar.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Operasyonunun Fiyatları Nedir?

Her hastanın durumu farklı olabildiği için hastaya ancak ilk muayeneden sonra fiyat verilebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Eski Meme Protezlerimi Çıkardıktan Sonra Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Operasyonu Yaptırabilir Miyim?

Evet. Günümüzde birçok kadın silikon meme protezlerinin çıkarılmasını ve meme hacmini kendi yağlarıyla elde etmeyi tercih etmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim