Kol Germe

Tıpta Brakiyoplasti olarak da bilinen kol germe ameliyatı, kol altındaki fazla cildi alıp dokuyu sıkılaştırmasının yanı sıra kol altında biriken aşırı yağları ortadan kaldıran medikal bir operasyondur.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Yaşlanma ile hastanın üst kollarındaki cilt sarkarak esnekliğini kaybeder. Cinsiyete bakılmaksızın yıllık olarak binlerce kişi kol germe ameliyatını yaptırmaktadır.

Hastaların çoğu kilo verdikten sonra üst kollarında, uyluklarında, bellerinde, yüzlerinde ve göğüslerine bulunan gerilmiş cildin sarktığını fark ediyorlar ve kol germe ameliyatına başvuruyorlar.

 

Diğer hastalar ise doğal yaşlanma sürecinden kaynaklanan sarkmış cildi sıkılaştırmayı arzu ettikleri için brakioplasti operasyonlarına başvuruyorlar. Yaşlanma süreciyle birlikte çoğu insan dokularını güçlendirmek için kolajen ve elastin gibi cilt esnekliğini artıran daha düşük seviyelerde protein içeriklerini kullanabilirler.

 

Genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen, üst kol veya koltuk altı cilt sarkması hakkında endişe duyan ve sarkan cildi sıkılaştırmak isteyen herkes kol germe ameliyatını yaptırabilir.

Operasyon Detayları

KOL GERME METOTLARI

Yaşlanmayla veya kilo kaybı ile birlikte kolların üst kısımlarındaki cilt değişir ve sarkmalara neden olabilir. En kalıcı çözüm Kol Germe operasyonudur ve operasyonun en önemli kısım doğru yöntemi seçmektir.
Limited

Sınırlı kol germe tekniği fazla doku sebebiyle sarkmış cilde sahip hastalar için en uygun yöntemdir. Kol germe ameliyatından önce genellikle cerrah fazla yağ dokusunu çıkarmak için liposuction uygulayabilir. Başlangıç seviyesindeki veya orta derecedeki cilt gevşekliği koltuk altı kıvrımı içinde bulunan elmasa benzer bir kesiyle giderilecektir. Gerilen bölgede oluşan kesiğinin kapatılması ve kırışıklığın yeniden yapılandırılması kol derisinin koltuk altına doğru çekilmesiyle sonuç vermektedir.

Short-Scar

Short-Scar kol germe tekniği spesifik bir Brakioplasti türüdür. Bu yöntem, kol üzerinde geleneksel bir kol germe ameliyatından daha az belirgin bir iz bırakır. Muayene sırasında cerrah hastanın ihtiyacı olan tüm seçenekleri açıklar. Ortak bir karara varıldığı takdirde hastalar bu tür bir kol germe ameliyatının kendileri için en iyi yöntem olup olmadığını belirleyecektir.

Extended

Extended kol germe tekniği kolun iç yönü boyunca ve koltuk altına uzanan bir kesi içerir. Bu tür kol germe ameliyatı çok fazla cilt gevşekliği olan hastalar için uygundur. Önemli ölçüde kilo veren veya kol altında büyük çapta gevşeklik olan hastalar bu yöntemden yararlanabilir. Extended kol germe ameliyatı diğer yöntemlere göre kol altından daha fazla yağın ve cildin çıkarılmasını sağlar.

L Kol Germe

L şeklinde kol germe tekniği büyük oranda kol gevşekliği ve sarkıklığa sahip hastalar için uygundur. Operasyonu yaptırmak isteyen hastalar çoğunlukla önemli ölçüde kilo vermiş veya gastrik bypass operasyonları geçirmiş olmaktadır. L şeklinde kol germe tekniği tek bir kesi ile kolların, koltuk altlarının ve üst göğsün aynı anda düzeltilmesine olanak sağlar.

Liposuction

Bu teknik hastalarda kolu yeniden şekillendirmek için kullanılabilmektedir. Ameliyat sırasında yapılacak kesinin iyileşmesi için kısa bir süre gerektirmektedir. Genel olarak diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında liposuction cilt esnekliği güçlü, kol altında fazla deriye veya yüksek miktarda yağa sahip olmayan hastalar için en iyi sonucu vermektedir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Ameliyat Sonrası Yara İzleri Kalır mı?

Her cerrahi operasyon gibi kol germe ameliyatında da iz kalabilir. Deneyimli plastik cerrahlar oluşacak yara izini minimum düzeyde tutmak için üst düzey teknolojiyi ve cerrahi uzmanlıklarını kullanmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol germe ameliyatının tamamlanması genellikle bir ila üç saat sürmektedir. Operasyon esnasında oluşabilecek herhangi bir duruma bağlı olarak hastanın ameliyattan sonra klinikte geçirmesi gereken süre değişebilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyatın Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Hastalar şişlik nedeniyle ameliyat sonrası kolda sıkışma hissedebilirler ya da bazı hastalar ellerinin karıncalandığını hissedebilir. Zamanla bu belirtiler düzelecek ve normale dönecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Germe Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Brakioplasti yaşlanmayı durdurmasa da ameliyatın sağladığı genel sonuçlar uzun yıllar boyunca sürecektir. Kol germe işlemi, sarkan cildi onararak hastanın üst kollarına daha toparlanmış bir görüntü verecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sırasında Ne Tür Anestezi Kullanılmaktadır?

Ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Kullanılacak metot seçildikten sonra gerekli analiz ve testlerin yardımı ile kullanılacak anestezi türü belirlenecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

İyileşme süreci süresince ameliyat bölgesinde ağrı, şişme ve morarma olabilir. Bu süreçte doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanarak sorunsuz bir iyileşme dönemi geçirebilirsiniz. Aynı zamanda ilk birkaç gün sonrasında ağrılarınız azalacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dikişler Ne Zaman Çıkarılır?

Dikişler ameliyat bölgesine bağlı olduğu için bir ila iki hafta arasında alınacaktır. Ameliyatınızda kullanılacak metoda göre doktorunuz size detaylı bilgi verecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Germe Operasyonuna Kendimi Nasıl Hazırlayabilirim?

Hastalar kol germe ameliyatına hazırlıklı olmak için ameliyat öncesinde gereken önlemleri alabilirler. Örneğin, sigara ameliyat sonrası komplikasyon riskini artırdığı için yaranın iyileşmesini geciktirir. Ameliyattan önce ve sonra sigara kullanımı bırakmak oluşacak yaranın iyileşmesi için yararlı olacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim