Vaser Hi-Def Liposuction

Vaser hi-def liposuction, vücudunda yer alan toplam yağ miktarını azaltmak yerine vücudunu şekillendirmek isteyenler için en uygun yöntemdir.

BİLGİLENDİRME

VASER Hİ-DEF LİPOSUCTİON’IN YARARLARI

Vaser Hi-Def Liposuction, hastaların kilo vermesine yardımcı olamaz veya sağlıklı bir yaşam tarzının yerini tutmaz ancak vücudu şekillendirmek için en uygun yöntemdir.

Geleneksel liposuction prosedürleri, istenmeyen yağ kalıntılarını vücuttan ayırmadan önce yumuşatıcı sıvı (Tümesen) kullanmaktadır. Vaser Hi-Def Liposuction yenilikçi tasarımı sayesinde daha az sıvı uygulamayı gerektirmektedir. Ses dalgaları ve kanül yardımı ile bölgeyi şekillendirirken vücutta bulunan yağların parçalanarak çıkarılmasını sağlar.

Daha az tümesen sıvısı kullanıldığı için deride daha az gerilme meydana gelmektedir. Vaser hi-def liposuction geleneksel liposuction yöntemlerine göre ciltte daha fazla sıkılaşmış sonuçlar oraya koymaktadır.

OPERASYON DETAYLARI

VASER Hİ-DEF LİPOSUCTİON’IN UYGULANDIĞI BÖLGELER

Vaser hi-def liposuction, karın bölgesinin daha şekilli bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ideal bir seçenektir. Prosedür deri altında bulunan hassas yağ depolarını şekillendirmeye odaklanmaktadır.

Vaser hi-def liposuction, omuzlar, sırt ve kollar dahil olmak üzere üst gövdede şekilli bir görünümü sağlayabilmektedir.

Vaser hi-def liposuction, göğüs ve çevresini şekillendirmek için mükemmel bir uygulamadır. Torasik bölgedeki ince deri altı yağ katmanları kasları sarmaktadır ve bu bölgede Vaser Hi-Def Liposuction tercih edilmektedir.

Vaser hi-def liposuction, uyluk bölgesinde kasların görünürlüğünü güçlendirirken kütleyi en aza indirmektedir. Şekilli bacak ve uyluk görünümü için çok uygun bir uygulamadır.

OPERASYON DETAYLARI

S.S.S.

Sağlıklı, cilt esnekliği iyi olan, tütün ürünleri kullanmayan ve vücut kitle indeksi 30’dan az olan kişiler operasyon için uygun adaylardır.

Standart liposuction sırasında yağ depoları vücudun belirli bölgelerinden eşit şekilde çıkarılır. Hi-def liposuction yaygın olarak liposculpture olarak adlandırılır çünkü yağ belirli bölgelerden çıkarılır ve önceliği uygulanan bölgeleri şekillendirmektir.

Vaser Hi-Def bir şekillendirme prosedürü olduğundan dolayı hastalar ameliyattan sonraki ilk birkaç gün ağrı hissedebilmektedir. Fakat size verilen ağrı kesici ilaçlar ilk haftadan olası ağrının dinmesine yardımcı olacaktır.

Doktorun onayıyla birlikte hastalar operasyondan 2 veya 3 gün sonra duş alabilmektedir.

Hastalar kilosunu stabil seviyede tuttuğu sürece Vaser hi-def liposuction sonuçlarının kalıcılığını sağlayabilir. İşlemden sonra herhangi bir kilo dalgalanması, hamilelik veya doğum sonuçları değiştirecektir.

Korse ameliyattan sonraki ilk dört hafta boyunca günde 24 saat giyilmelidir. Daha sonra ise günde 12 saat giyerek sekiz hafta düzenli olarak kullanılmalıdır.

Operasyon yapılan bölgede şişlik oluşabilmektedir. Bu şişlik bir ay içerisinde azalacak ve kaybolacak olsa da ameliyattan sonra hızlı bir değişim gözlemleyeceksiniz. Vücudun iyileşmesi için en az dört veya altı aya ihtiyacı vardır. Değişiklik gözlemlenebilir olsa bile nihai sonuçların belirgin olabilmesi için zamana ihtiyaç vardır.

Operasyonun büyüklüğüne göre değişebilmektedir fakat genel olarak 1-2 hafta içinde normal yaşantıya dönmek mümkündür.