Revizyon Burun Estetiği

İkincil rinoplasti veya revizyon burun estetiği genellikle ilk burun ameliyatı sonrası gerçekleştirilen revizyon ameliyatıdır.

Revizyon Burun Estetiği Nedenleri

Revizyon burun estetiği olmadan önce burnun sadece kozmetik bir yüz yapısı değil fonksiyonel bir organ olduğunu unutmamak önemlidir.

Revizyon burun estetiği, burun estetiği geçiren ve burnunun görünüm ve işlevinde iyileşme isteyen hastalara uygulanmaktadır.

 

Revizyon burun estetiği gerektiren durumlar;

 

  • Burun kemiklerinde ya da kıkırdak dokuda ileri seviyede çökme.
  • Burun valfinde çökme.
  • Burun simetrisinde bozulma.
  • Aşırı dar burun ucu.
  • Burun içi veya dışında ileri seviye yara dokusu oluşumu.
  • Burundaki hava kanallarında tıkanma.
  • İlk ameliyat sonucunda istenen doğal görüntünün elde edilememesi. (Burun ameliyatından aşırıya-abartıya kaçılması.)
  • Burun kemerinin aşırı küçültülmesi ya da yeteri kadar küçültülmemesi.
  • İlk ameliyat sonrasında istenen sonuca ulaşılamamasıdır.

Operasyon Detayları

BURUN ESTETİĞİ METOTLARI

Revizyon burun ameliyatının detayları gerekliliğine yol açan nedenlere göre değişebilir. Bu nedenle açık veya kapalı ameliyat şeklinde yapılabilmektedir.
Kapalı

Kapalı burun estetiği en çok kullanılan tekniktir. Kesiler dışarıdan görünmeyecek şekilde burnun içinde gizlenir. Cerrah yumuşak dokuyu nazikçe yukarı kaldırdığında gerekli değişiklikleri yapabilmesi için kemik ve kıkırdak erişilebilir hale gelir.

Açık veya kapalı burun estetiği için iç yapı görünebilir olduktan sonra kullanılan teknik yöntemler benzerdir. Kapalı burun estetiği daha az invaziv olduğu için birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar azaltılmış burun dokusu tahrişi ve burun desteği azalması olasılığı, daha az ameliyat sonrası ödem olasılığı ve saptanabilir yara izi, ameliyathanede daha az zaman ve daha hızlı ameliyat sonrası iyileşme olarak sıralanabilir.

Açık

Açık burun estetiği daha kapsamlı işlemlere ihtiyaç duyan hastalar için kullanılmaktadır. Cerrahınız burnunuzun altında bulunan burun delikleriniz arasındaki deride kesiler yapacaktır. Bu alana kolumela denilmektedir. Daha sonra burun boşluğunun içini ortaya çıkarmak için deriniz kaldırılır. Bu sayede cerrahınız gerekli yeniden şekillendirmeyi gerçekleştirebilir.

Kapsamlı greftleme yapılması gerektiğinde veya revizyon cerrahisine ihtiyaç duyulduğunda, açık burun estetiği gerekebilir. Burnunuzda çökmeler, genetik yapısal bozukluklar veya kaza sonucunda oluşmuş şekil bozuklukları gibi sorunlarınız varsa açık burun estetiği sizin için daha uygun olacaktır.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Revizyon Burun Estetiği veya İkincil Rinoplasti Ne Demektir?

En basit anlatımla ikincil rinoplasti daha önce yapılmış bir burun ameliyatının ardından kişiye tekrar burun ameliyatı yapılması demektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyonun karmaşıklığına ve yapılacak işleme göre iki ile üç saat arası sürebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Burun Ameliyatından Sonra Burun Ne Zaman Düzelir?

Ödemin atılması, şişliklerin inmesi ve burnun nihai biçimine kavuşması 12 ayı bulabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Burun Revizyonu Kaç Ay Sonra Yapılabilir?

İlk ameliyatın ardından en az 6 ay beklenmesi önerilmektedir. Bazı durumlarda bu süre 12 aya kadar çıkabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Revizyon Burun Estetiği Çok Yaygın Mıdır?

Popüler inanışın aksine burun estetiği revizyonu yaygın bir uygulamadır. Burnun yapısı veya kozmetik ihtiyaçları nedeniyle bazı vakalarda revizyon burun estetiği gerekebilir. Bazen de ilk burun estetiği prosedürün planlanan bir parçası olabilmektedir.Cerrah ile hasta arasındaki yanlış iletişim veya hasta beklentilerinin yanlış yönetimi gibi diğer nedenlerle rinoplasti revizyonları gerekebilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Revizyon Burun Estetiği Güvenli Midir?

İlk cerrahi operasyona kıyasla genellikle daha az invazivdir. Bu nedenle nispeten daha güvenli kabul edilir ancak ikincil cerrahide, cerrahın uzmanlığı ve mesleki deneyimi çok daha fazla önem kazanmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

18 Yaş Altındaki Kişiler Burun Ameliyatı Olabilir Mi?
Rinoplasti ameliyatlarında yaşa değil burnun kıkırdak ve kemik dokusunun gelişimini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaktadır. Bu da her ne kadar bireyden bireye değişiklik gösterse de 20-25 yaşlarını bulabilmektedir. Detaylı Bilgi İstiyorum
Burun Ameliyatından Sonra Ağrı Olur mu?

Ameliyat sonrasında hasta ağrı ya da sızı hissedebilir. Olağan ve iyi ilerleyen bir iyileşme sürecinde bu ağrıları, ağrı kesicilerle gidermek mümkündür.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim