Pubis Estetiği

Monsplasti olarakta bilinen pubis estetiği, hastalardaki kilo değişimleri ve yaşlanma mons pubisin çok şişkin veya çok sarkık olmasına yol açabilir.

Pubis Estetiği Nedenleri?

Pubis estetiğinin ya da diğer bir adıyla monsplastinin amacı kasık bölgesindeki fazla deri ve yağı almaktır.

Mons pubisin oluşma sebepleri arasında en yaygın olan genetik yatkınlıktır. Dolayısıyla bu bölgede daha fazla yağ bulundurma eğilimi doğuştan gelebilir. Kimi insan zayıf olsa bile genetik yatkınlığı mons pubise elverişli olduğundan dolayı bölgede sarkıklık veya şişkinlik oluşabilir.

 

Mons pubisi ortaya çıkaran diğer bir faktör ise kilo alımıdır. Örneğin obez insanların kasık bölgesi daha fazla yağ depolama eğilimine sahip olduğundan dolayı mons pubis rahatlıkla gözlemlenebilir. Kilo alımıyla beraber kasık bölgesindeki deri gevşeyebilir ve sarkmaya da başlayabilir.

 

Tek başına uygulanan abdominoplasti yani karın germe ameliyatı mons pubisin ortaya çıkmasındaki başka bir etken olabilmektedir. Abdominoplastiyle beraber karın bölgesi düzleştiği için kasık bölgesi normalde olduğundan daha fazla dışarı çıkmış gibi görünebilir.

 

Bu gibi prosedürlere ek olarak kasık bölgesi, liposuction sonrası geçici olarak daha büyük görünebilir. Bunun teme sebebi ise yerçekiminden dolayı karın bölgesinde bulunan şişliğin mons pubise yani aşağıya doğru inmesidir.

Operasyon Detayları

PUBİS ESTETİĞİ TEKNİKLERİ

Monsplasti ameliyatının amacı, pubis mons bölgesindeki fazla deri ve yağı farklı tekniklerle minimize etmek ve ortadan kaldırmaktır.
Cerrahi

Bir monsplasti ameliyatı sırasında, kasıkların doğal kıvrımı boyunca kesiler yapılır. Böylelikle ameliyattan sonra kalacak iz minimum düzeyde olacaktır. Tüm hastaların fazla derinin alınmasına ihtiyaç duymayabilir. Bazı hastalar sadece liposuction uygulaması ile pubis mons bölgesi estetik bir görünüme sahip olabilir. Önemli miktarda kilo vermiş hastalarda ise istenen sonuçları elde etmek için genellikle derinin alınması gerekmektedir.

Ameliyat sırasında yağ dokusu ve izole edilmiş yağ birikimlerinin alınması için ilk olarak liposuction uygulanır. Daha sonra, var olan fazla deri kesilecek ve kasık bölgesinin görünümü düz olacak şekilde sıkılaştırılacaktır. Dikişler ile kesiler kapatılacaktır. Bazı durumlarda, bu prosedür bir karın germe ile birlikte yapılabilmektedir. Ayrıca labioplasti de genellikle kasık germe ile aynı anda yapılan bir başka işlemdir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Pubis Estetiği için Doğru Adaylar Kimdir?

Bölgenin boyutundan veya şeklinden memnun olmayan ve düzeltilmesini isteyen herhangi bir kadın monsplasti adayı olabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Pubis Estetiği Cinsel Hazzı Etkiler mi?

Bu ameliyat cinsel ilişkiye müdahale edebilecek tümsek ve sarkık cildi elimine ederek cinsel hazzı artırabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim?

Ameliyattan sonra üç ila dört hafta cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Pubis Estetiği Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Monsplasti ameliyatı ya lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık olmaz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

İşlem Ne Kadar Sürer?

Prosedürün kapsamı bir ila üç saat arasında sürebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bölgeden Alınan Yağ Tekrarlar Mı?

Mons pubis redüksiyonunda yağ tamamen alınır ve bölgede tekrar yağ oluşumu gözlemlenmez.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Monsplasti İçin Ne Tür Anestezi Gerekir?

Bazı durumlarda oral sedasyon ile lokal anestezi kullanılabilirken, diğerlerinde genel anestezi kullanılabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim