Alın Germe Ameliyatı

Alın germe operasyonu, yaşlılığın gözle görülür belirtilerini azaltmak için uygulanan cerrahi bir ameliyattır.

Alın Germe Ameliyatı Nedenleri

Alın germe operasyonu, yaşlanma etkilerini yavaşlatmak için yapılmaktadır.

Operasyon sarkık kaş gibi kalıtsal rahatsızlıkları olan kişilere de yardımcı olabilmektedir. Bununla birlikte operasyon yüzde üzgün bir görünüme yol açan düşük kaş durumundan şikayetçi gençlerin yanı sıra görüş açısını engelleyen düşük kaş formundan rahatsız kişilere de yapılabilmektedir.

 

Gözler arasındaki derin izlerden, alındaki kırışıklıklardan, düşük kaşlardan veya göz kapaklarının dış kısmındaki sarkık deriden mustarip kişiler uygun adaylar arasındadır.

Operasyon Detayları

ALIN GERME AMELİYATI METOTLARI

Alın germek ameliyatında kullanılan çeşitli teknikler vardır. Cerrah, hastanın isteklerine göre hangi cerrahi yaklaşımın uygun olacağına karar verme konusunda yardımcı olacaktır.
Ameliyatsız

Kimyasal alın germe yöntemleri en az invaziv olanlar metotlardandır. Kimyasal yöntemler kaşların veya alnın “kaldırılmasını” gerektirmez. Bunun yerine cerrah kırışıklıkların altını doldurmak ve düzleştirmek için dolgu maddelerinden yararlanır. Bu işlem alın bölgesinde daha az çizgi ile daha gergin bir görünüm oluşturarak, alın ve kaşların kalkık durmasına ve daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Ameliyatsız alın germe için başka bir yöntem de Botoks kullanımıdır. Botoks, minimal invaziv olması ve uygulama kolaylığı nedenleri ile son zamanlarda popülerliği artmış bir yöntemdir. İyi eğitimli ve deneyimli bir tıp uzmanı, Botoksu yetkin, başarılı ve güvenli bir şekilde uygulayabilir.

Botox, popülerliğine ve uygulama kolaylığına rağmen en az kalıcı çözümlerden biridir. Botoks’taki kimyasal madde 3-6 ay içerisinde etkisini kaybeder.

Koronal

Koronal veya klasik alın germe ameliyatı en invaziv alın germe tekniklerinden biridir. İşlem başlamadan hemen önce saç, kesi hattının her iki yanındaki lastik bantlarla bağlanır. Hastaların kafalarının tıraş edilmesi gerekmez ancak doğrudan kesi hattının önünde uzayan saçların kesilmesi gerekebilir.

Birkaç hastada koronal yani kulak hizasından başlayıp alnın üstünden başın diğer tarafından aşağıya doğru devam eden kesiler kullanılabilir. Küçük kesiler genellikle saç çizgisinin oldukça arkasında yapılır ve böylece izler fark edilmez pozisyonda olur.

Endoskopik

Genellikle endoskopik alın germe operasyonu klasik teknikle aynı şekilde ilerler. Saçlar toplanır ve kesilerin yapıldığı saç çizgisinin arkasında kesilir.

Cerrah uzun koronal kesi işlemine başvurmak yerine, her biri iki buçuk santimden daha kısa olan üç, dört veya beş kısa küçük kesik yapacaktır. Bir televizyon monitörüne bağlı kalem benzeri bir kamera olan bir endoskop kesilerden birine yerleştirilerek cerrahın cildin altındaki kasları ve dokuları net bir şekilde görmesini sağlar. Alın derisi, başka bir kesi içine sokulmuş diğer bir cihaz kullanıldıktan sonra kaldırılır. Kaslar ve alttaki dokular daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için çıkarılır veya düzeltilir. Kaşlar ayrıca cildin yüzeyinin altındaki dikişler veya saç çizgisinin arkasına yerleştirilen geçici sabitleme vidaları ile yükseltilebilir ve sabitlenebilir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Alında oluşan Yaşlanma ve Sarkma Görüntüsü İçin Ne Yapılabilir?

Yaşlanma ve güneş ışınları alında kırışıklık oluşmasına ve sarkmaya neden olabilir. Alın germe ameliyatı alnın ve yüzün görünümünün gelişmesini sağlar.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yara İzleri Olacak mı?

Cerrahi izlerin nerede bulunacağını bilmek çok önemlidir. Koronal yani geleneksel alın germe ameliyatında yara izleri kulağın üst tarafından başlar ve diğer kulağa kadar devam eder. İzler genel olarak saç ile gizlenir ya da saç çizgisinden yapılır. Endoskopik alın germe operasyonunda ise birden fazla fakat kısa kesiler kullanılır ve bu kesiler saç derisinde yapılıdır. İzleriniz aksesuarlar, yeni bir saç stili veya makyaj ile kapatılabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sırasında Ağrı Hissedecek Miyim?

Operasyon lokal veya genel anestezi altında yapıldığı için ameliyat sırasında hasta ağrı veya sızı hissetmeyecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Alın Germe Ameliyatının Sonuçları Ne Kadar Sürmektedir?

Alın germe ameliyatının kalıcılığı birden fazla etkene bağlıdır. Bunlardan bazıları yaşlanma hızı, su tüketimi gibi koruyucu etkenler, sigara kullanımı, güneşe maruz kalmak gibi dış etkenlerdir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyattan Sonra Alnın Her İki Tarafı da Aynı Olacak Mı?

Alnın iki tarafının da aynı olmaması çok doğal ve normal bir durumdur. Alın germe ameliyatı tamamen olmasa da büyük bir oranda alnın iki tarafının da aynı olmasını sağlayacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyattan Sonra Saç Dökülmesi Olacak Mı?

Ameliyat sonrasında operasyon bölgesinde kan akımı azaldığı için saç dökülmesi ile karşılaşılabilir ancak kalıcı saç dökülmesi ile çok nadir karşılaşılmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sonuçlar Ne Zaman Belirgin Olacak?

Alın germe ameliyatından hemen sonra sonuçlar belirgin olacaktır. İyileşme süreci ilerledikçe ameliyatın sonuçlarından memnuniyetiniz daha da artacaktır. Ameliyattan bir iki ay sonrasında nihai sonuçlarınızı aynada görebileceksiniz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrasında Alın Nasıl Görünür?

Ameliyatın sonuçları doğal ve daha genç bir görünümdür.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim