Labioplasti

Labioplasti, vulval ameliyat veya vajina gençleştirme operasyonu, vajinal bölgedeki iç ve dış dudaklardaki boyutu küçültmeyi ve görünüşü düzeltmeyi amaçlayan medikal operasyondur.

Labioplasti Nedenleri?

Vajinal dudaklar tıpkı göz renkleri veya parmak izleri gibi kişiye özgüdür.

Vajinal dudaklar büyüdüğünde fazla doku vajinada problem oluşturabilir. Doğum, yaşlanma veya genetik belirleyiciler dudak büyümesinin önemli faktörleri arasındadır.

Kadınların labioplasti ameliyatını tercih etmelerinin birçok sebebi olabilir.

 

    • Öncelikle büyümüş dudaklar egzersiz yaparken ve cinsel birleşme sırasında sorun oluşturabilmektedir. Bununla birlikte kişide hijyen problemleri ve idrar yolu enfeksiyonları görülebilmektedir.
    • Aynı şekilde vajinal dudak büyümesinden muzdarip olan kişiler yoga taytı ve mayo gibi kıyafetleri giymekten estetik sebeplerden dolayı çekinebilmektedir.

Ameliyat, vajinanın boyutunu ve biçimini geliştirerek dudaklara daha estetik görünüş kazandırmaktadır. Ek olarak ameliyatla birlikte hasta iç dudaklarda fazlalık olarak görülen dokudan kurtulur ve dudaklar arasındaki asimetriye doğal bir görünüm verilecektir.

Operasyon Detayları

LABİOPLASTİ TEKNİKLERİ

Prosedür, çeşitli teknikler ile dudakların boyut ve şeklini iyileştirerek estetik görünümünü güçlendirir.
Trim

Trim yöntemi, Labioplasti’de kullanılan en popüler prosedürdür. Labia minör uzunluğu boyunca neşter veya lazerle küçük ve dikey bir kesi yapılır. Cerrah bölgede bulunan fazla dokuyu çıkartır. Ameliyat bitiminde ameliyat edilen bölge dikişlerle kapatılacaktır.

Bu yöntem için en uygun hastalar, labiaların uzun ve asimetrik kenarlarını aldırmak isteyen kadınlardır. Üstelik labialarında cilt rengi uyuşmazlığı olanlar için de kullanılabilmektedir.

Wedge

Wedge tekniği, Labioplastiyi düzeltmek için en son geliştirilen tekniktir ve iç labianın merkezinden doku alınmasını içerir.

Wedge yönteminde cerrah, dudağın her iki tarafında da V şeklinde doku çıkarır ve ardından kalan kenarları birbirine diker. Bu yöntem kullanılan ameliyattan sonra vajinaya doğal bir görünüm kazandırılabilir ve daha az görünür iz bırakabilir.

De-Epitelizasyon

De-Epitelazasyon tekniği 2000 yılından beri kullanılmaktadır ve Labioplasti için popüler bir seçenektir. Ameliyat, labiayı kaplayan dokunun alınmasını içermektedir. Ardından cerrah dikişler ile kesiyi kapatır.

De-epitelizasyon, trim tekniğine benzemektedir. Temel fark ise dış kenar yerine iç labia dokusunun çıkarılmasıdır. Sonuç olarak ise ameliyat labiayı daraltmaktadır.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Labioplasti Nedir?

Labioplasti vajinal iç dudaklarında bulunan fazla derinin alındığı bir operasyonudur. Spor yaparken, cinsel ilişki sırasında veya herhangi bir fiziksel aktivitede, sarkık labia minoranın sebep olduğu rahatsızlık, ağrı, kaşınmayı ortadan kaldırmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Labioplasti İçin En Doğru Aday Kimdir?

Her kadın Labioplasti ameliyatı için uygun olmayabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk şey labia minorada çıkarılması gereken yeterli doku fazlalığı olup olmadığıdır.Labioplasti düşünüyorsanız veya işlemin size uygun olup olmadığından emin değilseniz, Renewal Medical Clinic’in danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat İzleri Kalıcı Mıdır?

Labioplasti dış yara izi bırakmaz. Doktorlarımız herhangi bir kesinin doğal göründüğünden emin olacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sırasında Anestezi Uygulanır mı?

Operasyona bağlı olarak, genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bir Kadının Vajinal İç Dudaklarının Büyümesine Ne Sebep Olur?

Yaşlanma, cinsel aktivite, doğum veya sadece genetik nedenlerden dolayı kadınlar genişlemiş labiaya sahip olabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Labioplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Labioplasti ameliyatı ortalama 1 saatte tamamlanabilen bir operasyondur.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyatın Yan Etkisi Var Mıdır?

Bazı cerrahi müdahalelerle ameliyat bölgesinde uyuşukluk gözlemlenebilir fakat bu durum zamanla geçecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Labioplasti Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Kadınlar genellikle işlem sonrası dört günlük iyileşme süresine ihtiyaç duymaktadır. Ameliyat sonrası sekiz ila on hafta boyunca kasık bölgesinde spor veya yakınlıktan kaynaklanan herhangi bir sürtünmeden kaçınılması önerilmektedir. Genel olarak, prosedürle ilişkili minimum rahatsızlık bildirilmiştir ve dikişler kendiliğinden çözülmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim