Sakal Ekimi

Sakal ekimi prosedürleri size doğal sakal görünümü veren inanılmaz sonuçlar sunabilir.

sakal-kaybı-1
Sakal Kaybının Nedenleri

Erkeksi bir görünüm ve özgüven duygusu için kalın sakallar çok önemlidir.

 • Sakal kalitesini birçok faktör etkileyebilir:
  • Genetik faktörler,
  • Testosteron eksikliği ve hormonsal bozukluklar,
  • Yaralar ve yara izleri,
  • Farklı cilt hastalıkları,
  • Kronik ve uzun süreli stres,
  • Besin eksiklikleri ve agresif uygulanan diyetler.

  Sakalınızın neden döküldüğünü öğrenmek için bir uzmana danışmak ilk adım olmalıdır.

sakal-kaybı-2
Hangi Metot Tercih Edilmelidir?

Hastanın durumuna en uygun yöntemi seçmek istenilen görünüme en yakın sonuca ulaşmak için en önemli adımdır.

Bütçe, operasyon süresi, hastanın çeşitli diğer şartları ve saç ekimi uzmanının bu şartları değerlendirdiğinde hangi yöntemin daha uygun olduğunu önereceği gibi durumlar değişiklik gösterebilir. Bunlara rağmen en çok tavsiye edilen metot önce DHI sonrasında FUE’dur. FUE sakal ekiminin DHI yöntemiyle kıyaslandığında en temel farkı toplanan saç köklerinin ekilmeden önce bir uzman tarafından köklerin ekileceği kanalların veya gözeneklerin açılması işlemidir.


DHI yöntemi sakal ekimini gerçekleştiren uzmanın deneyim ve becerisine daha fazla bağlıdır. Toplanan kökler ekim bölgesine doğrudan ekildiği için kıl kökleri deri dışında daha az bekletilir. Ancak DHI sakal ekimi yöntemi emek isteyen yoğun bir yöntemdir. Toplam operasyon süresi genelde daha uzun olur. Hassasiyeti biraz daha fazla olan bir yöntem olduğundan ötürü ekilen köklerin açı ve sıklığı daha incelikle ayarlanabilir. Deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında DHI sakal ekimi son derece doğal bir görüntü oluşturur.

Operasyon Detayları

SAKAL EKİMİ METODLARI

Yüz bölgesinde bulunan kas ve sinir sistemi karmaşık ve hassas olduğu için saç ekiminde kullanılan tüm yöntemler sakal ekimi operasyonu için uygun değildir.
DHI

Son yıllara kadar FUE tekniği en çok tercih edilen sakal ekimi operasyonuydu. Geliştirilen yeni saç ekim teknikleri ve FUE yönteminden kaynaklanabilecek sorunlar nedeniyle popülerliğini kaybetmiştir. DHI saç ekimi yöntemi ise geliştirilen en hassas işlem olduğu için sakal ekimi operasyonlarında sıkça tercih edilmektedir.

DHI tekniği FUE tekniğinin sebep olabileceği birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. DHI tekniğinin FUE’den üstün görülmesinin bir diğer nedeni de saç köklerinin cilt dışında çok daha az zaman geçirmesidir. Tek başına bu gerçek saç köklerinin cilde kalıcı olarak tutunma şansını artırır ve FUE tekniğine göre çok daha az ekilen saç folikül israf oranı sağlar.

FUE

DHI tekniği kadar kesin ve hassas olmasa da FUE tekniği operasyonun zamanı, bütçesi ve uzmanlık yönlerinden dolayı sakal ekiminde hala kullanılmakta ve uygulanmaktadır. Ancak deneyimli uzmanlar daha kesin yöntemler kullanmayı tercih etme ve tavsiye etme eğilimindedir.

FUE saç ekimi cerrahın sağlıklı ve daha dayanıklı saç köklerini bölgelerinden alması ve özel olarak üretilmiş bir punch aleti ile yapılan kesiler ile gerçekleştirilir. Toplanan saç kökleri sakalların dökülen bölgelerinde daha önce açılan kanallara yerleştirilir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Sakal Ekimi Sonrasında İz Kalır Mı?

DHI ve FUE sakal ekimi yöntemlerinde kök elde etmek için donör bölgeden deri şeritleri ya da parçaları kesmek gibi uygulamalara başvurulmaz. Dolayısıyla iki işlemde de operasyon sırasında deriye kesi ya da dikiş atılması söz konusu değildir. Bu nedenle iz kalması söz konusu değildir.FUE yönteminde açılan gözeneklerden dolayı deride çukur oluşma olasılığı vardır ancak bu durum da oldukça düşük bir ihtimal olarak görülmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekiminde Kaç Kök Kullanılır?

Sakal ekimi sırasında kaç kök ekileceği konusu da hastaya ve hastanın durumuna göre değişkendir. Bazı durumlarda halk arasında “sakal kıran” olarak da bilinen durumda olduğu gibi sakalda yer yer dökülmeler olabilir. Benzer şekilde; bir yaralanma, travma, hormonal bozukluklar gibi nedenlerle de sakalın bölge bölge dökülmesi durumu oluşabilir. Böyle durumlarda eğer sakal kaybı olan bölge çok büyük değilse 2500-3000 kök gibi düşük miktarlarla da ekim tamamlanıp bu bölgeler kapatılabilmektedir. Ancak yine halk arasında “köse” tabir edilen, sakalın hiç çıkmaması durumunda olduğu gibi sakal olması gereken büyük bir bölgede kayıp varsa ihtiyaç olan kök sayısı 6000-7000 köke kadar çıkabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi Ameliyatı için Neden Türkiye’yi Seçmelisiniz?

Medikal turizm için en önemli destinasyonlardan biri olan Türkiye gelişmekte olan, düşük maliyetli üst düzey sağlık ve tıbbi hizmetler endüstrisine sahiptir. Uluslararası düzeyde akredite olmuş cerrahları, güvenilir bir altyapısı ve uygun fiyatları ile Türkiye’de sağlık ve tıbbi hizmetler endüstrisi yüksek kalitede hizmet sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Sakal ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yani hasta hiçbir şey hissetmez. Operasyondan sonra anestezinin etkisinin de geçmesiyle birlikte hasta acı veya ağrı hissetmeye başlayabilir ancak bu ağrılarda genelde ağrı kesicilerle üstesinden gelinebilecek niteliktedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi İçin En Uygun Kaç Yaş Kaçtır?

Her bireyin sakal sıklığı, sakal tel yapısı, rengi gibi hormon dengesi de kendine özgüdür. Bu da sakalın çıkma zamanını belirler. Erkeklerin hormon dengesinin oturması ve sakalın çıkıp çıkmayacağı gibi durumların kesinleşmesi için genelde 21 yaşından önce sakal ekimi yapılması önerilmez.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi Operasyonunun Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Sakal ekiminin fiyatlandırılmasında ana etken ekilecek kök sayısıdır. İkincil etkense ekimin yapılacağı yöntemdir. Türkiye’de son yıllarda çok hızlı ve etkili bir şekilde gelişen sağlık turizmi sektörü, özel sektör esaslarına uygun olarak saç ekimi, sakal ekimi gibi işlemlerde de fiyat rekabetini beraberinde getirmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki sonuçlarını ömür boyu taşıyacağınız bir işlemde, üstelik de yüz gibi son derece hassas bir bölgeye yapılan böylesine bir işlemde güven, kalite ve uzmanlığı daha önde tutulmalıdır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi Doğal Görünümlü Sonuçlar Verir mi?

Usta ellerde yapılırsa hem DHI sakal ekimi hem de FUE sakal ekimi son derece doğal görünümlü sonuçlar ortaya koyar.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Sakal Ekimi Güvenli midir?

Yüz bölgesi çok karmaşık bir sinir ve kas sistemine sahiptir bu nedenle sakal ekim operasyonu sırasında belirli bir risk söz konusudur ancak DHI tekniği deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse, sakal ekiminde risk daha en aza indirgenecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim