Boyun Germe

Boyunda bulunan deriyi ve boyunun altında bulunan kasları sıkılaştırarak görünümünü iyileştirir.

Boyun Germe Ameliyatı Nedenleri

Boyun genç dokusunu kalıtsal nedenlerden, stresten ve birçok sebepten kaybedebilir.

Boyun germe ameliyatı, Yüz Germe ameliyatı ile bütünsel iyileştirme sağlamak için birleştirilmektedir. Boyunda sarkık cilt bulunmasının birçok nedeni olabilmektedir.

 

  • Sarkık bir gerdana sahipseniz ve yaşlı görünmenize neden oluyorsa,
  • Boynunuzda fazla yağ ve cilt bulunuyorsa,
  • Pürüzsüz bir boyun ve keskin çene çizgisini istiyorsanız,
  • Boynunuzda çizgiler ve kıvrımlar oluşmaya başladıysa Boyun Germe Operasyonu sizin için uygun olacaktır.

Boyun germe operasyonu sadece cerrahi işlemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Cerrahi olmayan işlemler Boyun germe ameliyatı ile aynı sonuçları vermeyecektir.

 

Operasyon Detayları

BOYUN GERME AMELİYATI METOTLARI

Boyun germe ameliyatı hastalar için özelleştirilen hastaya özel prosedürler kullanılan bir operasyondur. Cerrahınız sizin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre hangi metodun kullanılacağına karar verecektir.
Direkt Boyun Germe

Oluşabilecek yara izlerini saklamak için kesiler çenenin altından yapılacaktır. Kesiler yapıldıktan sonra boyundaki deri altta bulunan yağların görünebilmesi için kaldırılacaktır. Açığa çıkarılan yağlar liposuction ile alınacaktır. Liposuction işleminden sonra boyun derisi altında bulunan kaslar dikişler ile sıkıca bir araya getirilecektir.

Fazla olan deri is Z tekniği denilen kesiler ile çıkarılacaktır. Bu sayede cildin köşelerinin düzleşmesi ve yeniden bir araya gelmesi sağlanacaktır.

Platismaplasti

Platismaplasti boyunda bulunan kasların yeniden yapılandırılması işlemidir. Ameliyat boyun ve çene altında bulunan bölgenin yenilenmesi için yapılmaktadır. Operasyon esnasında yara izleri çenenin altında yapılarak görünürlüğü azaltılır. Endoskopik malzemeler ile fazla yağlar alınırken, gevşemiş platizma kasları dikişlerle azaltılır ve sıkılaştırılır.

Platismaplasti boyunda bulunan yaşlanma görüntüsünü kontrol edebilir hale getirir bu sebeple kırk ve elli yaşlarında hastalara önerilmektedir.

Servikoplasti

Servikoplasti çene ve boyundaki fazla derinin çıkarılmasıdır. Ameliyat bölgesinde lidokin ve epiferin solüsyonları kullanılarak yağ hücrelerinin daha kolay çıkarılması sağlanır. Ameliyatta Z tekniği adı verilen kesiler kullanılacaktır. Daha sonra küçük bir sonda yağların alınması için kullanılacaktır.

Belirgin yaşlanma belirtileri ve fazla yağ bulunan boyna sahip hastalara Servikoplasti önerilmemektedir. Bunun ana sebebi ise Servikoplasti’nin minimal invaziv bir metot olmasıdır.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Boyun Germe Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Ameliyatın fiyatları doktora, ameliyatın gerçekleşeceği yere ve uygulanacak tekniğe göre değişmektedir. En doğru fiyatları doktorunuzla olan randevunuzdan sonra öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Boyun Germe Ameliyatından Sonra İz Kalacak Mı?

Boyun germe ameliyatında kesiler kullanılmak zorundadır ancak doktorunuz en az iz bırakacak şekilde operasyonunuzu planlayacaktır. Derinizin yapısına göre doktorunuz iz kalma ihtimalini azaltmak için krem önerilerinde de bulunabilir. İlk haftalarda belirgin olan yara izleriniz zamanla hafifleyecek ve belirginliğini kaybedecektir. Geriye kalan izler ise makyaj ve tamamen görünmez kılınabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ne Zaman Günlük Yaşantıma Geri Dönebilirim?

Ameliyattan bir hafta sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Boyun Germe Ameliyatı Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Boyun germe ameliyatı diğer kozmetik ameliyatlar ile kıyaslandığında uzun süre etkisini sürdürmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrasında Morluk ve Şişlikler Ne Zaman Geçer?

Her hastanın vücut yapısına göre morluk ve şişliklerin iyileşme süresi değişebilmektedir ancak genel olarak bir hasta sonra morluk ve şişlik kalmamaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyattan Sonra Klinikte Kalmak Zorunluluk Mu?

Hasta ameliyattan sonra bir ya da iki gün klinikte kalmaktadır. Bunun sebebi ise ameliyat bölgesinde birikmiş kanın çıkarılmasını sağlamaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Boyun Germe Ameliyatı Yaşlanma Sürecini Durdurur Mu?

Boyun Germe Ameliyatı yaşlanmadan kaynaklanan gevşemiş cilt görüntüsünün ortadan kalkmasını sağlar fakat yaşlanmayı durduramaz.
Boyun Germe ameliyatı yüzünüzde uzun yıllar etkisini sürdürecek ve genç bir görünüm sağlayacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Boyun Germe Ameliyatı Yapılan Alana Liposuction Uygulanabilir Mi?

Liposuction boyun germe operasyonlarında genel olarak kullanılan bir yöntemdir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim