Penis Büyütme

Penis Büyütme Nedir?

Erkeklerin cinsel organına yapılan estetiğe terminolojideki genel adıyla penis estetiği denmektedir. Penis büyütme ise, yumuşak haldeki penis uzunluğunun penisin ucu ile pubis yani dip kısmı arasındaki mesafenin 7 cm ve altında olması durumunda yapılan ameliyata denir. Yapılan çalışmalara göre geçmiş dönemlerde erkek cinsel organını büyütmek için penis pompası, penis büyütücü veya penise sıvı enjekte edilerek penis kalınlaştırma ve büyütme için bazı yöntemler denenmiştir. Ancak ideal penis boyu ve kalınlığı oluşturabilmek için geçici olarak üretilen bu çözümler deride tahrişe, enfeksiyona, penis eğriliğine veya kalıcı hasara neden olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde ise yapılan bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişmeler ışığında kişiye zarar vermeden ‘büyütmek istiyorum’ diyen kişinin beklentilerini karşılayan bir ameliyat gerçekleştirmenin mümkün olduğu ortaya konmuştur.

Operasyon Detayları

PENİS BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

 • Hastanın şikayetinin dinlenmesinin ardından ilk üroloji muayenesi yapılır.
 • Yapılan testlerin temiz çıkması ve hastanın herhangi bir hastalığının olmadığı kesinleşmesiyle hangi estetik müdahalenin yapılması gerektiğine karar verilir.
 • Yapılacak operasyona göre lokal anestezi veya genel anestezi altında ameliyat yapılır.
 • Tercih edilen ve kararlaştırılan yönteme göre uzatma, büyütme veya kalınlaştırma işlemi gerçekleştirilir.

Operasyon Detayları

PENİS BÜYÜTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Doğuştan veya travmatik nedenlerden dolayı penisin görünümünde, eğrilik, şişlik, morarma veya buna benzer bazı değişikler meydana gelmektedir. Meydana gelen görünümü ve kaygıları giderebilmek amacıyla penis estetiğinde birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Bunlar;

 • Penis uzatma ameliyatı
 • Penis kalınlaştırma ameliyatı
 • Penis eğriliği düzeltme ameliyatı
 • Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı

Operasyon Detayları

PENİS UZATMA AMELİYATI

Yumuşak dokudaki bir normal penis boyu ortalama olarak 6-7 cm, erekte halde iken ise ortalama 14-15 cm ölçülerindedir. Bu ameliyat türü, 2 farklı yöntem ile gerçekleştirilir. Bunlardan birincisi, leğen kemiği ile penis arasındaki bağlar kesilerek öne doğru çekilmesiyle yapılan operasyondur. İkinci yöntemde ise penis kökünde bulunan yağların alınarak, organın yapısına ve görüntüsüne göre uzatılması işlemidir. Hasta 20 cm civarında olmasını istiyorsa doktor tavsiyesi dikkate alınmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir.

Operasyon Detayları

PENİS KALINLAŞTIRMA AMELİYATI

Erişkin bir kimsenin yumuşak dokuda penis çevresi ortalama olarak 9 cm, erekte halde iken ise ortalama olarak 12 cm veya 13 cm civarındadır. Doğuştan veya sık sık kilo alıp verme problemleri nedeniyle incelen cinsel organını kalınlaştırmak için 3 farklı teknik kullanılır. Bunlar;

 • Yağ enjeksiyonu tekniği
 • Dolgu enjeksiyonu
 • Doku transferi

Operasyon Detayları

PENİS KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Penis kalınlaştırma işlemi 3 farklı yöntem ile uygulanmaktadır.
Yağ Enjeksiyonu Tekniği ile Penis Kalınlaştırma

Kişinin kendi vücudundan alınan yağların belirli işlemden geçirilerek küçük penis üzerinde istenilen şekil ve kalınlığa ulaşmak amacıyla yeniden enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Bu işlem lokal anestesi altında ağrısız olarak yapılmaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Cilde zarar vermeyen dolgu maddelerinin hedeflenen kalınlığa ulaşması amacıyla gerekli görülen noktalara enjekte edilmesi işlemidir. Lokal anestezi altında yapılan işlem kullanılan dolgu maddesine göre kalıcı veya geçici olarak yapılmaktadır.

Doku Transferi ile Penis Kalınlaştırma

Kişinin vücudundan alınan dokular, cinsel organında yağ dokuları arasına yerleştirilerek yapılan ameliyattır. Bu işlem lokal anestezi altında yapıldığı gibi genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Doğal Yolla Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Kişinin yaş, ırk ve fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösteren penis, diğer tüm uzuvlar gibi olduğundan doğal yolla penis boyu büyütme mümkün değildir. Ameliyatsız penis boyu uzatma yöntemleri kişinin sağlığına zarar veren yöntemler olup, geçici veya kalıcı hasarlara neden olabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyatsız Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Genellikle ameliyatsız olarak tercih edilen yollardan olan bitkisel çaylar, pompalar kişinin sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle hem kalıcı hem de hasta sağlığını tehlikeye atmayan operasyonlar tercih edilmelidir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Penis Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Penis büyütmek için geçici olarak çözen 2 farklı yöntem vardır. Bunlar jelqing egzersizi ve kegel egzersizidir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Erkek Cinsel Organı Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Bebeklere 2,5 cm, 10 yaşına gelindiğinde 5 cm kadardır. Asıl penis boyu büyümesi ergenlik döneminden 20 yaşına kadar doğal olarak büyümektedir. 20 yaşından sonra ereksiyon halinde olan bir penisin ortalama boyu 13 cm veya 14 cm’dir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Penis Büyütme Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyat türü penisin sinir ve damar yapısıyla alakalı olduğundan ereksiyon olma durumunu olumsuz etkilememesi için mikro cerrahi yöntemlerle uzman ekip tarafından gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Penis Kalınlaştırma Egzersizi Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırmak için geçici olarak çözen 3 farklı yöntem bulunur. Bunlar çekme, sıkma ve masaj yöntemidir. Bahsedilen tüm egzersiz yöntemleri geçici olup kalıcı çözümler için penis büyütme ameliyatı veya penis kalınlaştırma ameliyatı tercih edilebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim