İmplant Tedavisi

İmplantlar yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde yapılmış sabit veya çıkarılabilir yedek dişler için güçlü bir temel sağlar.

Dental İmplantların Avantajları

Dental implantların birçok avantajı vardır.

  • İyileştirilmiş Görünüm: Dental implantlar kendi dişleriniz gibi görünür ve doğal dişlerinizin yapısına en uygun şekilde oluşturulur. Ayrıca implantlar kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcıdırlar.
  • Akıcı Konuşma: Yerine tam oturmayan protezlerde dişler ağızda kayarak konuşmanızın akıcı olmayan bir şekilde ilerlemesine yol açar. Dental implantlar konuşma eylemi üzerindeki tüm sorunları ortadan kaldırarak rahat bir şekilde iletişime geçmenize yardımcı olur.
  • Konfor: Ağzınızda tıpkı doğal diş dokusu verdikleri için implantlar hareketli protezlerin rahatsızlığını ortadan kaldırır.
  • Yemek Yeme Sürecinde Rahatlık: Hareketli protezler özellikle sert yiyeceklerin çiğnenmesini zorlaştırabilir. Diş implantları kendi dişleriniz gibi işlev görür ve en sevdiğiniz yiyecekleri güvenle ve ağrısız bir şekilde yemenizi sağlar.
  • Artan Özgüven: Dental implantlar size uzun zamandır hayalinizi kurduğunuz sağlıklı gülüşünüzü geri verebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.
  • Ağız Sağlığında Gelişme: Dental implantlar diş destekli bir köprünün ihtiyaç duyduğu gibi diğer dişlerin küçültülmesini gerektirmez. Yakındaki dişler implantı desteklemek için değiştirilmediğinden dolayı dişlerinizin çoğu sağlam kalır ve uzun süreli ağız sağlığını iyileştirir. Kişisel implantlar ayrıca dişler arasında özellikle diş ipi gibi hijyenik araçların kullanımına daha kolay erişim sağlayarak ağız sağlığını iyileştirir.
  • Dayanıklılık: İmplantlar çok dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir. İyi bir bakımla birçok implant bir ömür boyu sağlıklı bir şekilde korunur.
  • Kolaylık: Diş implantları, protezlerin çıkarılmasındaki utanç verici rahatsızlığı ve onları yerinde tutmak için yapıştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Operasyon Detayları

DENTAL İMPLANT MATERYALLERİ

Dental İmplant işlemi için kullanılan malzemeler özellik olarak birbirinden farklıdır.
Titanyum

Titanyum, en sık şekilde kullanılan ve yüksek doku uyumlu bir implant türüdür.

Oldukça güçlü bir madde olan titanyum, dental implant tedavilerinde güvenli bir malzeme olarak pek çok hekimin ilk tercihidir. Uzun ömürlü, etkili ve güvenlidir.

Seramik ve Polimer

Metal bir malzemenin ağzının içinde olmasını istemeyen hastalar için bu malzemeler kullanılabilir. Ancak seramik ve polimerden yapılan implantlar kolay zarar görebildikleri için sıklıkla tercih edilmemektedir.

Zirkonyum

Titanyuma alternatif olarak kullanılan bu malzeme, içeriğinde metal barındırmasına ve çok güçlü bir madde olmasına rağmen seramik sınıfında değerlendirilmektedir.

Zirkonyum çoğunlukla titanyuma alerjisi olan hastalara önerilmektedir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Yaş Faktörü Dental İmplant İçin Belirleyici Midir?

Yaş tek başına belirleyici bir faktör değildir. İleri yaşlarda olup, kronik hastalıkları varsa dahi kontrol altında olan, ciddi bir diş eti problemi bulunmayan ve genel sağlık durumu implant tedavisine uygun olan kişiler dental implant işlemi yaptırabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dental İmplant Doğal Bir Görünüm Sunar Mı?

Dental implantın üzerine yerleştirilen protezler kişiye özel olarak ağızdaki diğer dişlerin renk ve biçim gibi özellikleri kaynak alınarak hazırlandığından doğal bir görünüm sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dental İmplant İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Dental implant işlemi, kaç dişi kapsadığına göre değişen bir süreyle uygulanmaktadır. Her diş için süre yaklaşık 10-15 dakikadır. Buna ek olarak tüm ağız implant tedavisine tabii tutuluyorsa diş protezlerini yerinde tutmak için 4 ila 6 adet dental implant yeterli olabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

İşlem Sonrası İlaç Kullanmak Gerekir Mi?

Dental implant işlemi sonrasında gerekli görüldüğü takdirde ağrı kesici ve antibiyotik kullanmak gerekebilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dental İmplant Ağız İçinde Fazlalık Hissi Yaratır Mı?

Dental implant, doğal diş kökünü taklit ettiği için ağız içinde fazlalık hissi yaratmamaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dental İmplant İşlemi Ağrılı Mıdır?

Dental implant işlemi lokal anestezi altında yapıldığından işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Dental İmplant Diş Çekimi Sonrasında Yapılabilir Mi?

Evet, diş çekiminden hemen sonra ya da bir süre beklenerek implant yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

İşlem Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İşlem sonrasında dental implantın bulunduğu bölgenin hijyeni sağlanmalı, dişler günlük rutin temizliğe tabi tutulmalıdır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim