Saç Ekimi

Saç ekimi, vücudun bir bölgesindeki sağlıklı ve güçlü kıl köklerinin özel yöntemlerle toplanıp saçın seyreldiği ya da kelleşen bölgelerine ekilmesi ile yapılan tedavidir.

saç-ekimi-main
Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesini önlemek için geliştirilen birçok yöntem bulunmakta ancak bunlar arasında en etkili ve tatmin edici çözüm saç ekimidir.

  • Saç dökülmesinin en yaygın nedeni kalıtsal kelliktir. Ailenizde kellik öyküsü varsa, bu türde saç dökülmeniz olabilir.
  • Hormonsal değişiklikler geçici saç dökülmesine neden olabilir. Örnekler arasında hamilelik, doğum, menopoz bulunabilir.
  • Saç dökülmesine neden olabilecek tıbbi durumlar ise tiroit hastalığı, saçkıran, saç mantarı gibi kafa derisi enfeksiyonu olarak sıralanabilir.
  • Saç dökülmesi, tedavi için kullanılan ilaçlardan da kaynaklanabilir. Kanser, yüksek tansiyon, eklem iltihabı, depresyon, kalp sorunları gibi hastalıkların ilaç tedavileri örnek gösterilebilir.
  • Fiziksel veya duygusal bir şok gözle görülür saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu tür şokların örnekleri arasında ailede ölüm, aşırı kilo kaybı, yüksek ateş bulunabilir.
  • Protein, demir ve diğer besin maddelerinden yoksun bir beslenme şekli de saçların incelmesine neden olabilir.

Öncesi

Sonrası

Öncesi

Sonrası

saç-ekimi-second
Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?
Saç dökülmesi ya da kellik yalnızca erkekleri değil aynı zamanda kadınları da etkileyen bir sorundur. İstatistiklere göre cinsiyet fark etmeksizin her dört kişiden biri hayatının bir noktasında saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Saç dökülmesini önlemek için geliştirilen birçok yöntem vardır. Ancak bunlar arasında en etkili ve tatmin edici çözüm saç ekimidir. Deneyimli bir saç ekimi uzmanı saç dökülmesinin hızını, seyrini, oranını ve türünü belirleyerek hastanın saç ekimi operasyonunu yaptırmasının yerinde olup olmadığına karar verecektir. Eğer saç ekimi uzmanının kararı bu yönde olursa sonraki aşama saç ekimini operasyonu için kullanılacak yöntemi seçmek olacaktır. Saç ekimi operasyonu 20 ila 22 yaşındaki kişilerin üstündeki herkese yapılabilir.

Operasyon Detayları

SAÇ EKİMİ METODLARI

Saç ekimi için çeşitli yöntem ve teknikler bulunmaktadır. Ancak, son zamanlarda en çok talep gören üç tanesi DHI, FUE ve Safir metotlarıdır.
FUE

FUE saç ekimi yönteminde cerrah sağlıklı ve daha dayanıklı saç köklerini bulunduğu saçlı deriden alır. FUE genellikle özel olarak üretilmiş punch ile açılan kanallar yardımı ile gerçekleştirilir. Donör alanından toplanan foliküller saçların döküldüğü veya seyreldiği bölgelerde açılan kanallara tek tek yerleştirilir.

Deneyimli ve iyi eğitimli bir cerrah bu zaman aralığında 4500- 6000 folikül ekebilir. Daha sonra her iki bölge de herhangi bir enfeksiyonun oluşmasını önlenmek için bandaj veya gazlı bezle kapatılır.

Hastaların saç kalitesine, saç kaybının yaşandığı bölgelerin büyüklüğüne ve istenen folikül yoğunluğuna bağlı olarak planlanan sonuçlara ulaşmak için birden fazla seans gerekli olabilir.

DHI

FUE ve DHI arasındaki en önemli fark operasyonda kullanılan araçlardır. Punch yerine Choi kalemi adı verilen iğneler kullanılmaktadır. Choi kalemlerinin farklı boyutları bulunmaktadır. En kalını 1 mm çapında olan kalemlerin genişliğine hastaya göre saç ekimi cerrahı karar vermektedir.

Choi kalemi cilde nüfuz eder, folikülleri toplar ve operasyon bölgesine ve çevresine minimum rahatsızlık vererek cildi terk eder. Bu nedenle daha hassas bir çıkarma işlemi sağlar. Choi kalemi kullanmak, FUE tekniğinde oluşabilecek bir yan etki olan kafa derisinde çukurlaşma riskini ortadan kaldırır. Şu ana kadar geliştirilen saç ekimi metotlarından en az invaziv olan DHI metodu olduğu için operasyon sonrasında iz kalmamaktadır.

Kompozit Rezin Kaplamalar

Safir FUE saç ekimi işleminde kullanılan bıçak haricinde orijinal FUE tekniği ile aynıdır. Bu yöntemde saç ekimi sırasında jilet veya çelik yerine saç derisinde kanal açmak için safir bıçak kullanılır.

Donör alanından toplanılan foliküller, safir bıçaklarla kanalları oluşturulmuş ihtiyaç bölgelerine ekilir. Kanalların açılması saç ekim işleminin en önemli kısmıdır çünkü saçın yoğunluğunu, açısını ve yönünü etkiler.

FUT

FUT saç ekimi prosedüründe cerrah önce hastanın saç derisinden şerit şeklinde bir alanı çıkarır. Derinin bir kısmı çıkarıldıktan sonra cerrah dikişlerle kesiği kapatır. Kesiğin kendisi ve olası yara izi hastanın saçının altında gizlenir.

Çıkarılan saç derisi parçası cerrahi bıçaklar kullanılarak daha küçük parçalara ayrılır. Bu parçalar iyileşme sonrasında doğal görünen ve doğal hissettiren sonuçlar vermesi için, daha önce kel olan bölgelere ekilir.

Bu hizmet yerine FUE, Sapphire ve DHI ekim teknolojisi gibi yukarıdan en yenilikçi teknolojileri seçebilirsiniz.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Saç Ekimi Operasyonunun Fiyatı Nedir?

Fiyat ancak tıbbi danışmanlıktan sonra belirlenebilir. Saç tipi ve müdahale tekniklerine göre operasyonların fiyatları değişmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saç Köklerin Alındığı Alanda Saç Tekrar Uzar mı?

Köklerin alındığı bölgede saçlar tekrar çıkmayacaktır ancak ekim yapılan bölgede kökler birbirine yaklaştığından görünürlük olmayacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saçımı Ne Zaman Tıraş Edebilirim?

Saç ekimi sonrası ilk altı ayda saç kesilerek dökülen saçların kısaltılması oldukça önemlidir. Ancak saç köklerinin bıçak veya tıraş bıçağına maruz kalmamasına özen gösterilmesi gerekir. Saçın makasla kısaltılması tavsiye edilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bir Kadın Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Saç ekimi kesin tekniklerle, belirli tetkiklerden sonra erkeklere olduğu gibi kadınlara da yapılabilmektedir. Operasyonun farklı olmasının sebebi ise saç şekli ve tipine göre farklı uygulamalara ihtiyaç duyulabilmesidir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saç Ekimi Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

22 yaş üstü herkese saç ekimi operasyonu yapılabilir. Profesyonel bir saç ekimi uzmanı saç dökülmesinin tipini, oranını ve olası nedenlerini inceleyebilir ve hastanın saç ekimi operasyonuna ihtiyacı olup olmadığına karar verebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan dolayı hasta ağrı ya da acı hissetmez.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saç Ekimi Sonrasında Şok Dökülme Ne Zaman Olur?

Şok dökülme genelde saç ekimini izleyen 1 ila 3 ay arasında gerçekleşebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Saç Ekimi Operasyonu için Neden Türkiye’yi Seçmelisiniz?

Medikal turizm için en önemli destinasyonlardan biri olan Türkiye gelişen, düşük maliyetli üst düzey sağlık ve tıbbi hizmetler endüstrisine sahiptir. Uluslararası düzeyde akredite olmuş cerrahları, güvenilir bir altyapısı ve çok uygun fiyatlarıyla Türkiye’de sağlık ve tıbbi hizmetler endüstrisi yüksek kalitede hizmetler ve çok uygun fiyatlarla yüksek standartlar sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim