Kaş Ekimi

Geçmişten günümüze kaşlar özellikle kadınların estetik amaçlar doğrultusunda şekillendirdiği önemli yüz özellikleri arasında bulunmaktadır.

BİLGİLENDİRME

KAŞ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ

Vücuttaki diğer kıl kökleri gibi kaşlarda da zaman zaman belirli nedenlerle dökülmeler meydana gelebilir.

Kaş Ekimi

Yüz hatlarının görünümünü doğrudan etkileyen kaşlar, seyrek ve şekilsiz olduğunda veya tamamen döküldüğü durumda kişinin görünümünü olumsuz olarak etkiler.

Kaş dökülmesinin başlıca nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Stres ve yaşam şartlarındaki değişiklikler,
  • Yanıklar, kaza ve travmalar,
  • Genetik faktörler,
  • Tiroit ile ilişkili sorunlar,
  • Guatr hastalığı,
  • Egzama,
  • Kullanılan ilaçların yan etkileri.

Yukarıdaki nedenlerle gerçekleşen dökülmeler ve bu dökülmelerin neden olduğu boşluklar kaş ekimi ile kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

KAŞ EKİMİ HAKKINDA

KAŞ EKİMİNİN FAYDALARI

Kaş Ekimi operasyonu kalıcı ve en iyi sonuçlarla kaşların görüntüsünü geliştirir ve yüz ifadenizi değiştir.

Kaş Ekimi

Kalın Kaşlar: Gözlerinizin daha şekilli bir görünüme sahip olması için kaş şekli çok önemlidir ve kaş ekimi kaşlarınızda dökülme ya da kayıplar olsa da kalın kaşlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Artan Kendine Güven: Kaşlarınızı doldurmak için her zaman bir kaş kalemi kullanabilirsiniz ancak gerçek kalın kaşlar kadar kendinizden emin hissetmenizi sağlayamaz. Kalın, köşeli ve daha güzel kaşlarla kendinizden daha emin olacaksınız.

Gelişmiş Yüz İfadesi: Kaşların yüz ifadelerini belirtmek için çok önemli bir rol oynadığı tarihsel olarak bilinen bir gerçektir. Doğru biçim ve açı ile kaş ekimi size daha belirgin kaşlar verebilir. Kaş ekimi, daha çekici görünmenizi sağlayan gerçek kaşlara kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Sorunsuz Operasyon: Pahalı kaş ürünleriyle kaş doldurma zahmeti olmadan kaş ekimi operasyonu ile zamandan ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Yara İzlerinin Gizlenmesi: Kaş bölgesindeki yara ve yanık izlerini gizlemenin harika bir yolu olarak kaş ekimi operasyonu kullanılabilir.

Doğal Görünümlü Sonuçlar: Kıl yoğunluğu iyi ayarladığı takdirde işlemin sonuçları doğal görünümlüdür. Kaş ekimi işlemi kaşları belirgin şekilde iyileştirerek en iyi ve kalıcı sonuçları verir.

OPERASYON DETAYLARI

KAŞ EKİMİ METOTLARI

Yüz bölgesi karmaşık ve hassas olduğu için saç ekiminde uygulanan tüm yöntemler kaş ekimi operasyonuna uygun değildir.

Son yıllara kadar FUE tekniği en çok tercih edilen kaş ekimi operasyonuydu. En gelişmiş ekim teknikleri ve FUE yönteminden kaynaklanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle popülerliğini kaybetmiştir. DHI saç ekimi yöntemi geliştirilen en hassas işlem olduğu için kaş ekimi operasyonlarında tercih edilmektedir.

DHI tekniği FUE tekniğinin sebep olduğu birçok aksiliği ortadan kaldırdığı için tercih edilmektedir. DHI tekniğinin FUE’den üstün görülmesinin bir diğer nedeni de saç köklerinin cilt dışında çok daha az zaman geçirmesidir. Tek başına bu gerçek, saç köklerinin cilde kalıcı olarak tutunma şansını artırır ve FUE tekniğine göre çok daha az ekilen folikül israf oranı sağlar.

DHI tekniği kadar kesin ve hassas olmasa da FUE tekniği operasyonun süresi, fiyatı ve uzmanlık oranından dolayı sakal ekiminde hala kullanılmakta ve uygulanmaktadır. Ancak birçok deneyimli uzman daha kesin yöntemler kullanmayı tercih etme ve tavsiye etme eğilimindedir.

FUE saç ekimi yönteminde cerrah sağlıklı ve daha dayanıklı saç köklerini bölgelerinden alır. FUE genellikle özel olarak üretilmiş bir punch aleti ile yapılan kesiler ile gerçekleştirilir. Bu kökler kaşların dökülen bölgelerinde daha önce açılan kanallara yerleştirilir.

OPERASYON DETAYLARI

S.S.S.

Kaş ekimi için çoğu hasta uygun adaydır. Ancak komplikasyon riskini en aza indirmek için iyi bir genel sağlık durumuna sahip olmak çok önemlidir.En iyi adaylar ise genetik, aşırı yolma veya travma nedeniyle kaşlarını kaybetmiş hastalardır. İşlem, kaşları önemli ölçüde iyileştirir ve en iyi sonucu verir.

Kaş Ekimi

Ekim işleminden yaklaşık 2 hafta sonra şok dökülmeler başlayabilir ve bu durum geçerliliğini 3 ay boyunca koruyabilir. Dökülmelerin ardından kaşlar yeniden çıkmaya başlar ve 7 ay içinde son halini alır.

Kaş Ekimi

Evet, her zaman olmasa da böyle bir durum gözlenebilir. Böyle bir durumda kaşlarınızı makasla 15 gün boyunca kısaltabilirsiniz. Fakat bu durum kısa zaman içinde ortadan kalkarak ekimi yapılmış kaşlar mevcut kaşlarla aynı karakteristik özellikleri taşımaya başlayacaktır.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için işlem sırasında ağrı hissedilmez. Sonraki süreçlerde ise herhangi bir ağrı hissedilmesi durumunda doktor onayı ile ağrı kesici kullanılabilir.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi işlemi kişinin kendi kıl köklerinden alınan greftlerle yapıldığı için hiçbir risk bulunmamaktadır. Bu yönüyle oldukça güvenli bir operasyondur.

Kaş Ekimi

Evet. Kaş ekimi kalıcı çözümler sunmasının yanı sıra doğal bir görünüm kazandırdığı için sıklıkla uygulanmaktadır.

Kaş Ekimi

Ekim işleminden sonra ekim yapılan bölgeyi hijyenik tutmak ve güneş ışınlarından korumak kaydıyla günlük yaşantıya operasyondan hemen sonra dönülebilir.

Kaş Ekimi

Evet. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra kaşları boyamak herhangi bir soruna sebep olmamaktadır.

Kaş Ekimi