Brezilya Tipi Kalça Kaldırma

Halk arasında kalça kaldırma estetiği olarak da bilinen Brezilya Tipi Kalça Kaldırma ameliyatı, yağ transferiyle kalçaların hacmini artırmak ve kalçaları şekillendirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Neden Brezilya Tipi Kalça Kaldırma Operasyonu?

Brezilya Tipi Popo Kaldırma, yağ transferiyle kalçanın hacmini ve şeklini arttırmak için yapılan cerrahi bir operasyondur.

Silikon kalça implantı gibi diğer kalça cerrahisi yöntemlerinin aksine BBL daha doğal bir görünüm elde etmek ve kalça bölgesini daha şekilli göstermek için uygulanır. Bunun yanında Brezilya Tipi Kalça Kaldırma operasyonu, silikon kalça implantlarından daha düşük enfeksiyon riski taşımaktadır.

 

Brezilya Kalça Estetiğinin en iyi yararı ameliyatın etkisinin uzun yıllar sürebilmesidir. Liposuction ile elde edilen yağ hücreleri ameliyat edilen alanda bir daha görülmeyecek, kalçaya transfer edilen yağ hücreleri ise yıllarca kalacaktır.

 

Şişlik ortadan kalktıktan ve hastalar iyileştikten sonraki altı ay içinde sonuçlar kesinleşecektir. Bu süre zarfında daha kıvrımlı kalçalar ve gelişmiş düşük vücut oranları nasıl göründüğünüze yansıyacaktır.

Operasyon Detayları

BREZİLYA TİPİ KALÇA KALDIRMA METODLARI

BBL, kalçayı ve popoyu yeniden şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Ameliyat için en son teknolojinin kullanıldığı iki farklı teknik bulunmaktadır.
Yağ Enjeksiyonu

Bu yöntemde plastik cerrah hastaların vücut bölgelerinden fazla yağı alır ve çıkarılan yağları kalçalara enjekte eder. Enjekte edilen yağ bir daire veya ters bir kalp şeklindedir. Böylelikle vücut fazla yağ ile bütünleşerek doğal bir şekil kazanır ve hastalar istediği popo görünümüne kavuşabilir.

Silikon Dolgu

Plastik cerrahlar, göğüs büyütme ameliyatı için kullanılan silikonlar gibi kalçaları büyütmek için özel silikon dolguları kullanır. Ancak kalça dolgusu kalçanın yapısı nedeniyle daha önemlidir ve daha sert olmalıdır. Bu silikon dolgular sayesinde kalçalar daha çekici bir görünüme sahip olabilir. Bu süreçte cerrah kalçaların görünmeyen kısmında 5 cm’lik bir kesi kullanılmaktadır. Silikon dolgu yöntemi yağ enjeksiyon yöntemi kadar popüler değildir.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Zayıf İnsanlar BBL Yaptırabilir Mi?

Gerekli yağ miktarı zayıf insanlarda bulunmadığı için yağ enjeksiyonu şeklindeki prosedür genelde mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda kalçalar silikon dolgu ile büyütülebilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Vücudun Hangi Alanından Yağ Alınıyor?

Plastik cerrah genellikle kalçanın yakınındaki bölgelerden yağ almaktadır. Yağ alınan bölgeler genel olarak bel, karın ve uyluğun iç kısımları olarak belirtilebilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrası Ne Zaman Egzersiz Yapabilir veya Yüzebilirim?

İyileşme sürecini yavaşlatacağı ve ameliyat sonrası ağrıya neden olacağı için bir aydan bir buçuk aya kadar ağır egzersizlerden ve ağırlık kaldırmaktan kaçınılmalıdır.Enfeksiyon riskini önlemek için yüzme havuza veya denize girmekten kaçınmalısınız. Ayrıca, sauna ve buhar banyosu gibi sıcak yerlerin kullanılması da tehlikeli olacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kalça Ne Zaman Son Şeklini Alır?

Yağ enjeksiyon yöntemindeki iyileşme süreci silikon dolgudan daha hızlıdır. Kalçalar 3-6 ay sonra son şeklini alacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrası Vücutta Yara İzleri Kalacak Mı?

Silikon dolgu yöntemindeki yaralar birkaç ay içinde iyileşir ve doğal cilt rengini alır. Plastik cerrah hiçbir kesi yapmayacağından dolayı yağ enjeksiyon yönteminden kaynaklanan hiçbir yara izi kalmayacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Yağ Enjeksiyonu Selülite Neden Olur Mu?

Enjeksiyonda kullanılan yağ selülite neden olmamaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Brezilya Tipi Kalça Kaldırma Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Otururum?

Cerrah ağrıyı hafifletmek ve pürüzsüz bir iyileşme sağlamak için en az sekiz hafta boyunca şişme bir pop yastığı kullanmanızı tavsiye edecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

BBL’nin Maliyetleri Nelerdir?

Fiyatlar kullanılan yönteme göre değişmektedir. Doktorunuza danıştıktan sonra ayrıntılı bilgilendirme size yapılacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim