Kol Liposuction

Kol liposuction ameliyatı, omuz ve tricep bölgesindeki yağın giderilmesinde kullanılan bir cerrahi müdahale yöntemidir.

Kol Liposuction Nedenleri

Zaman içerisinde yaşlanma, kilo alma veya verme gibi pek çok nedenden dolayı kollar sıkı şeklini kaybeder.

Kollarda bulunan yağların spor veya diyetle giderilmesi oldukça zordur. Kendiliğinden eski haline dönemeyen kollarda zamanla sarkmalar meydana gelir. Bu sebeple kollardaki yağlardan kurtulmanın en iyi çözümü Liposuction’dır.

 

  • Özgüven: Liposuction sadece yağ aldırma için değil hastanın bedenlerini kendileri hakkında arzu ettikleri vizyona dönüştürmek içinde etkili bir prosedürdür.
  • Orantılı Görünüm Kol Liposuction operasyonu hastaların vücutlarına uyacak şekilde ince oranlara ulaşmalarına yardımcı olabilir.

Hastalar liposuction için cilt elastikiyetinin çok önemli olduğunu bilmelidir. Cilt elastikiyeti ve cilt tonu iyi olan kişiler liposuction’ın başarılı olması için en iyi adaylardır.

Operasyon Detayları

KOL LİPOSUCTİON METOTLARI

Kol liposuction ameliyatının boyutları ameliyatlarda ne kadar yağ çıkarıldığına bağlı olarak değişebilmektedir.
Tümesen

Tümesen liposuction’da, lidokain ve epinefrin yağı şişirmek için kullanılır. Böylece yağ hücrelerini tanımlamak ve çıkarmak kolaylaşır.

Yağ hücrelerini şişirmek için yağ ceplerine anestezik enjekte edilir. Yağ hücrelerini çıkarmak için kanül takılı bir emme cihazı kullanılır.

Tümesen Liposuction’ın avantajları fazla kanama ve morarmaya neden olmamasıdır. Ancak Tümesen liposuction en iyi teknolojik gelişmeye sahip değildir.

UAL

Ultrason yüksek miktarda enerji yaratabilen yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanır ve yağ dokularına odaklanır. Bu sayede yağ hücrelerinin çözülmesini kolaylaştırır.

Ultrason destekli liposuction daha çok yağın daha sert olduğu bölgelerde kullanılmaktadır. UAL’nin bir başka avantajı da yağ sıvılaştığı için morarma veya kanama olasılığı daha düşük olmasıdır. Bu sebeple doktor daha büyük hacimde yağı güvenle çıkarılabilmektedir.

LAL

Lazer destekli liposuction yağı parçalamak için lazer kullanması dışında ultrason destekli liposuctiona benzemektedir.

Lazer destekli liposuctionda, sıvılaştırılmış yağın emilmesi için kullanılan lazer lifi ve gerekli kanül küçük boyutlardadır. Sonuç olarak ise LAL yara izi bırakmayan küçük kesiler gerektirmektedir. Ayrıca lazerlerin kontrolü kolaydır ve sonuçların daha kesindir.

PAS

Güç destekli liposuction popüler bir vücut şekillendirme teknolojisi olan salınımlı bir el parçasına takılı bir kanül kullanır.

Salınımlı el aletinin sağladığı titreşim yoğun yağ dokusunun daha hızlı ve daha kolay parçalanmasına yardımcı olarak daha hızlı bir iyileşme sağlar.

SAL

Emme destekli liposuction en eski liposuction türüdür. Bu tip liposuctionda operasyon bölgesi üzerinde küçük kesiler açılır ve yağ hücrelerini emmek için kesilerden kanül adı verilen bir iğne sokulur.

Emme destekli liposuction’ın birkaç dezavantajı vardır. Diğer liposuction türlerine göre daha fazla kanama ve morarmaya neden olur ve yağ alımını kontrol etmek daha zordur. İnsanlar istedikleri sonuçları elde etmek için genellikle birden fazla tedaviye ihtiyaç duymaktadır.

RFAL

Radyo Frekansı destekli liposuction istenmeyen yağları gidermek için termal enerjiyi kullanan minimal invaziv bir prosedürdür.

Radyo Frekans dalgaları yağı sıvılaştırır ve bu yöntemde kanül ile vücuttan emilir. Aynı zamanda radyo frekans deri altındaki kolajen üretimini de uyarır.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Kol Liposuction Ameliyatının Sonuçları Nedir?

Cerrah Kol Liposuction ameliyatı ile egzersiz yoluyla giderilemeyen yağ dokularını çıkarır. Ameliyat sonrası daha kaslı, estetik ve doğal bir kol görünümünü sağlar.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Liposuction Ameliyatının Sonuçları Kalıcı mıdır?

Sağlıklı bir yaşam tarzıyla birlikte Kol Liposuciton’ın sonuçlar kalıcı olacaktır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrası Yara İzi Kalır Mı?

Kol Liposuction ameliyatı 0.5 cm’lik bir kesi yapılarak uygulanır bu nedenle yara izi kalmaz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyat Sonrası Ne Zaman Normal Yaşantıma Dönebilirim?

Bir veya iki gün sonra normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kimler Kol Liposuction Ameliyatı Yaptırabilir?

Kol liposuction için en iyi adaylar, kol bölgesinde bulunan istenmeyen yağ dokularından mustarip kişilerdir. Ayrıca kemik yapısı ve cilt büyümesi tamamlanmış ve 18 yaşını doldurmuş kişiler de doktorun kabul etmesiyle Kol Liposuction yaptırabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Liposuction Ne Zaman Kol Germeden Daha İyi Bir Çözüm Olabilir?

Yağ aldırma ve vücut şekillendirmek için liposuction yapılmaktadır. Hastanın kol derisinde gevşeklik varsa ve çatlaklarınızdan kurtulmak istiyorsanız Kol Germe daha iyi bir seçenek olabilir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Ameliyattan Sonra Tıbbi Korse Kullanmak Gerekir mi?

7-15 gün boyunca tıbbi bir korse kullanmak gerekebilmektedir. Doktorunuz size bu konuda ayrıntılı bilgi verecektir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kol Liposuctionını Tekrarlamak Mümkün Müdür?

İşlemi hastanın arzusuna ve doktorun uygun görmesine bağlı olarak tekrarlamak mümkündür.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim