Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood Smile, dünya çapında çoğu ünlü ve modelin tercih ettiği bir kozmetik operasyondur. Prosedür parlak, hizalı ve aralarında boşluk olmayan diş görünümü oluşturmayı hedefler.

hollywoodsmile
Hollywood Smile'ın Yararları

Gülüşünüzü yüksek kaliteli Hollywood kaplamalarla zenginleştirmeye karar verdiğinizde çok çeşitli avantajlar yaşayacaksınız.

  • Uzun Ömürlü Bir Gülümseme: Beğendiğiniz stile bağlı olarak kaplamalarınızı yıllarca kullanabilirsiniz.
  • Leke Koruması: Doğal dişlerin aksine, Hollywood Smile kaplamaları lekelenmeye karşı güçlü bir rol oynar. Bu nedenle, lekelenme korkusu olmadan sigara içebilir, kahve, çay ve kırmızı şarap tüketebilirsiniz.
  • İstediğiniz Görünümü Yaratın: Hollywood Smile kaplamaları hastaların isteğine göre görünüşü düzeltebilir. Mevcut dişlerinize uygun bir model seçebilir veya herkesin dikkatini çekmek için çarpıcı bir gülümseme tasarlayabilirsiniz.

Öncesi

Sonrası

Öncesi

Sonrası

Operasyon Detayları

DİŞ KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Hollywood Smile operasyonunu oluşturan çeşitli kaplamalar kalite ve maliyet açısından farklılık gösterir.
Porselen Kaplamalar

Uzun ömürlü ve güçlü bir madde olan porselen kaplama, ince dental porselenden yapılmaktadır. Kompozit reçine kaplamaya göre daha dayanıklı olan porselen kaplamalar doğal diş görünümüne sahiptir ve lekelenmeye karşı dirençlidir.

Porselen kaplamalar, diş hekiminizin dişlerinizden aldığı izlenimlere göre tasarlanır. Bu porselen yapısının şeklinin ve renginin doğal dişlere benzetilmesi önemli bir adımdır. Porselen kaplamalar sadece doğal görünmekle kalmaz, aynı zamanda doğal diş dokusundadırlar.

Uygun bakımla, diş kaplamalarını 10 ila 15 yıl arasında kullanabilirsiniz. Fakat porselen kaplamalar da tıpkı doğal dişler gibi düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar.

Lamine Kaplamalar

Lumineers, tipik olarak şeffaf olan bir tür diş kaplamasıdır. Porselen kaplamaların aksine lumineers kaplamalar boyutları ve nispeten hafif yapıları nedeniyle prosedürün gerekli bir parçası olarak mine tabakanın doldurulmasını içermez. Bu nedenle dişlerinin estetik görünümünü sabitlemek amacıyla diş minesinin bir katmanının kazınmasını istemeyenler için lumineers alternatif bir seçenek olabilir.

Lumineers kaplamalar sert ancak ince porselen malzemeden yapılmıştır. Bu kaplama türü neredeyse kontakt lens kadar incedir. Kaplamaların ince oluşu herhangi bir mineyi çıkarmaya çalışmadan bile kaplamaların doğal dişlerinizin hemen üzerine yerleştirilebileceği anlamına gelir.
Önceki avantajla birlikte lumineers kaplamaların uygulanması sırasında herhangi bir uyuşturma tekniğine veya dişlerin delinmesine gerek duyulmaz. Geleneksel kaplama hazırlığı sırasında dişleri düzeltmek için bir diş matkabı gereklidir, bu da bazı hastaları rahatsız edebilir. Lumineers kaplamalar geleneksel diş kaplamalarının aksine herhangi bir delme işlemi içermez.

Kompozit Rezin Kaplamalar

Kompozit rezin kaplamalar, diş dolguları ile aynı malzemeden yapılır. Uygulamalarının nispeten basit olmasına rağmen belirli şekil ve renk özelliklerine uyacak şekilde ayarlanması zor olabilir. Kolay ve hızlıca yerleştirilen kaplama porselen kaplamaya göre daha düşük maliyetlidir.

Dişlerde çürük veya travma nedeniyle oluşan büyük kusurları bile daha güçlü birleştirici malzemelerin uygulanması ile kurtarabilir. Bununla birlikte bu kaplamaları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Kompozit rezin kaplamaları çoğunlukla tek seferde gerçekleştirilir. Porselen kaplamaların aksine kompozit rezin kaplamaları için doktorunuzla birden fazla görüşmenize gerek kalmaz.

Gençlerdeki hasarlı dişler için kompozit reçineler etkili bir geçici çözüm olabilir. Çocukların dişleri hala gelişmekte olduğundan, travmaya uğramış dişlerin tamamen olgunlaşana kadar kalıcı olarak eski haline getirilmesi genellikle tavsiye edilmez. Kompozit reçine, kalıcı bir çözüme hazır olana kadar genç bir dişin şeklini ve işlevini eski haline getirebilir.

Zirkonyum

Zirkonyum, Hollywood Smile için en popüler malzemelerden biridir. Bunun nedeni üstün sertliğe, yorulma dirençli tasarıma sahip olmalarıdır. Aynı zamanda hastanın gerçek dişlerini görünüm ve his olarak taklit edecek şekilde yapılmışlardır. Böylece gülümsemelerinizi düzeltmenize yardımcı olabilirler.

Zirkonyum taleplerinize göre kolayca değiştirilebilir, yeniden şekillendirilebilir ve yeniden renklendirilebilir. Ayrıca metal içermediği için metal alerjisi olan hastalar için de uygundur.

S.S.S.

Operasyon Detayları
Hollywood Smile Operasyonu Nedir?

Hollywood Smile operasyonu kişiye özel olarak gerçekleştirilen gülüş planı olarak da adlandırılabilecek olan dental estetik uygulamalar bütünüdür.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile Uygulaması ile Gülüş Tasarımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Gülüş tasarımı kişinin yüz şeklinin, dudak yapısının, diş eti seviyesinin ve yüzünde bulunan unsurların değerlendirilmesi sonucunda kişiye özel olarak yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile ile Daha Güçlü Bir Çiğneme Elde Edilebilir Mi?

Evet. Hollywood Smile uygulaması yalnızca görsel anlamda bir ilerleme sunmamakta, dişleri güçlendirerek kişilere kaliteli bir çiğneme becerisi kazandırmaktadır.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Kimler Hollywood Smile Uygulaması Yaptırabilir?

Genel sağlık durumu ve kemik yapısı bu uygulama için uygun olan ve ciddi bir diş eti hastalığı bulunmayan kişiler Hollywood Smile uygulaması yaptırabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile Uygulaması Dahilinde Dişe Yerleştirilen Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Bu, hangi malzemenin kullanıldığına ve kişiden kişiye değişmekle beraber bu süre yaklaşık olarak 7 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile ile Ayrık Dişler Tedavi Edilebilir Mi?

Evet. Hollywood Smile ile ayrık dişler tedavi edilerek dişler arasındaki boşluklar doldurulabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile Operasyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Hayır. Bu işlem tamamen acısız bir şekilde, gerekli görüldüğünde lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Hollywood Smile Uygulamasında Diş Beyazlatma Yapılır Mı?

Evet. Hollywood Smile uygulamasında diş beyazlatma yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi İstiyorum

Bizi Arayın
Whatsapp
İletişim