Kök Hücre Yüz İçin Nasıl Yapılır?

Kök hücre yüz için nasıl yapılır sorusuna uzman doktorlar tarafından hijyen şartlarının üst seviyelerde olduğu klinik ya da hastanelerde yapılır şeklinde cevap verilebilmektedir. Bu alanda uzman doktor tarafından lokal anestezi ya da sedasyon uygulanması ile yapılmaktadır. İnsanların 28 yaşından itibaren cildinde çeşitli sarkmalar, kırışıklar olmaya başlar. Bu durumda ise cilt gençleştirme için uygulanan yöntemler arasında kök hücre tedavisi bulunmaktadır.

Tedavinin ilk aşaması hastanın kulak arkasından çok ince biyopsi iğnesi ile minik bir parça alınmasıdır. Ardından kişiden kan alınır. Alınan 3-4 mm boyutunda olan parça ile kan kök hücre oluşumu için özel laboratuvara gönderilmektedir. 35-40 gün içinde kök hücre sayısı yeterli düzeye ulaşır. Kök hücre oluşmasının sonrasında hastaya özel kremler sürülmektedir. Sürülen krem ile hastanın yapılacak iğneden dolayı acı duymasının önüne geçilmektedir.

Hasta çok ince iğnelerin kullanılması ile acı hissetmez. Bu tedavinin 3 kez ve 1’er arayla yapılması gerekir. Yapılan tedavi ile birlikte kişinin cildinde oluşan kırışıklık, leke gibi sorunlar iyileşir. Görünümü en az 10 yaş daha genç olmaktadır.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Yüze kök hücre tedavisi nedir incelendiğinde bu tedavinin ameliyatsız şekilde yılların getirdiği olumsuz etkilerin silinmesini sağlayan yöntem olduğu görülür. Ameliyat olmak istemeyen kişiler bu tedavinin sunduğu pratiklikten yararlanır. Kişinin vücuduna herhangi bir yabancı madde enjekte edilmez. Kök hücre kişinin kendi doku ve kan hücrelerinden elde edilir. Ciltte olan hücrelerin ölmeye başlaması ile birlikte cilt elastikiyetini yitirir.

Yapılan bu tedavi ile ciltte eksilen kök hücrelerin sayısı artar. Bu şekilde cilt kendini yeniler ve 10 yaş daha genç olduğu günlerdeki cilt yapısına sahip olur. Kök hücre ile yüz gençleştirme herkes için aynı prosedür ile uygulanır. Tedavinin başarılı olması için şu noktalar önemlidir:

  • Kişinin kulak arkasından minik bir dokunun alınması ve damar yolu ile alınan kan ile birleştirilmesi
  • Kök hücre sayısının özel ortamda artmasının sağlanması
  • 1’er arayla 3 kez kök hücre tedavisinin yapılması

Yüze Kök Hücre Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Yüze kök hücre tedavisi kimler için uygundur araştırıldığında cildinde yaşlanma belirtileri görülen herkes için olduğu görülebilmektedir. Bu tedaviyi 28 yaşından itibaren kadın ve erkek bütün yetişkinler yaptırabilirler. Henüz 28 yaşında olsa da kişi cildindeki parlaklığın ve gerginliğin azalmaya başladığını hissedebilir. Bu durumda ise kök hücre ile yüz gençleştirme işlemini yaptırması mümkün olur.

Dış görünüşün çok önemli olduğu günümüzde kişinin yüzünde oluşan kırışıklık ve sarkmalar nedeniyle psikolojik sorunlar yaşaması olasıdır. Yapılacak tedavi ile kişinin görünümü gençleşir. Böylece kişi kendini daha genç, enerjik ve güzel hisseder. Yüzde oluşan kırışık ve sarkmadan dolayı yaşanan psikolojik sorunlar ortadan kalkar.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Riskli mi?

Yüze kök hücre tedavisi riskli mi sorusuna risksizdir cevabı verilebilmektedir. Bu tedavide kişinin vücuduna yabancı bir madde enjekte edilmemektedir. Kendi hücrelerinden kök hücre elde edilerek çoğaltılır. Çoğaltılan kök hücre cilde enjekte edilmektedir. Yapılan 3 seans sonrasında olumlu etkileri görülmeye başlanır.

Cildin tam olarak 10 yıl önceki görünümüne kavuşması için de yaklaşık altı ay geçmesi gerekir. Kök hücre ile yüz gençleştirme ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da ameliyatlarda olan kanama ve enfeksiyon gibi riskler bulunmamaktadır. Hiçbir riski olmayan tedavi sonrasında kişinin yüzünde şişme ve kızarma ortaya çıkmaz. Tedaviden hemen sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Fiyatları

Yüze kök hücre tedavisi fiyatları konusunda yapılacak araştırmada farklı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bunun nedenleri arasında tedaviyi uygulayacak olan doktorun deneyimi ön plana çıkar. Yüzün gençleşmesini sağlayacak sonuçlar alınması için tedavinin bu alanda deneyimli bir hekim tarafından yapılması gerekir. Ayrıca hijyen şartlarının da maksimum düzeyde olması önemlidir.

Kök hücre ile yüz gençleştirme tedavisini yaptırarak estetik kaygılarınıza son vermek için yaptığı başarılı tedaviler ile olumlu yorumlar alan klinik ve doktoru tercih etmeniz yararlı olur. Tedavi için seçimlerinizi yaparken uygun fiyatlı olması kadar başarılı olmasına da önem vermelisiniz. Klinik ve doktor hakkında yapılan yorumları inceleyerek en doğru kliniği ve doktoru seçebilirsiniz.

Yüz için kök hücre operasyonları ile ilgili daha fazla bilgi almak için Yüz Germe Ameliyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply