Kök Hücre Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kök hücre saç ekimi nasıl yapılır saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Erkeklerin daha çok yaşadığı genetik saç dökülmeleri karşısında saçlar cansız görünmeye başlar. Erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan türde saçlar aşırı şekilde dökülmekte ve yerine yenisi çıkmamaktadır. Bundan dolayı da o bölgede kellik oluşmaktadır. Geliştirilen kök hücre saç ekimi yöntemi bu soruna çözüm getirmektedir.

Tedavi ile kişinin saçlarının yoğun olarak dökülen bölgesine kök hücre nakli yapılmaktadır. Kök hücreler saç köklerinin tedavi olmasını, saçların canlanmasını ve dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlar. Bu tedaviyi diğerlerinden öne çıkaran, kişinin vücudundan alınan hücrelerin kök hücre olarak çoğaltılmasıdır. Kişiye kök hücre olarak kendi hücreleri nakledilmektedir. Böylece son derece başarılı sonuçlar alınması mümkün olmaktadır.

Kök Hücre Saç Ekimi Nedir?

Kök hücre saç ekimi nedir sorusuna kısaca, kişinin kendi saç köklerinden alınan kök hücrelerin dökülmenin yoğun olduğu bölgelere nakledilmesi olarak cevap verilebilir. Son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Bunun için de kök hücre saç ekimine gösterilen ilgi artmaya devam etmektedir. Kök hücre ile saç ekimi başta bulunan alın, şakak, tepe bölgelerine güvenle yapılmaktadır. İncelmiş, canlılığını yitirmiş saç kökleri üzerinde iyileştirici bir etki gösterir. Anestezisiz ve ameliyatsız olarak yapılan bir tedavidir. Bu tedavinin sunduğu faydalar arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Doğal saç büyümesini ve saçların canlı görünmesini desteklemektedir.
  • Saç dökülmesi sürecinin yavaşlamasında ve durmasında etkili olmaktadır.
  • Saç foliküllerini güçlendirmektedir.
  • Zayıf saçların güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Mevcut saçların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Kök Hücre Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Kök hücre saç ekimi kimler için uygundur sorusuna saçlarında belirgin düzeyde dökülme olan kişiler şeklinde cevap verilebilir. Her yaşta insanın saçları her gün belli miktarda dökülmektedir. Dökülen saçların yerine yenileri çıkar. Böylece saçların gür ve sağlıklı görünümü de devam eder. Yaşın ilerlemesi ve genetik nedenlerden dolayı bazı kişilerde saçlar zamanla canlılığını yitirir. Erkek tipi saç dökülmesi yaşanmaya başlanır.

Yoğun olarak saç dökülmesi ve saçların canlılığını yitirmesi ile birlikte kök hücre saç ekimi yapılmaktadır. Bu tedavinin başarı oranı erken dönemde yapılması sayesinde artış göstermektedir. Ancak saç köklerinin ölmesi halinde bu tedaviden üst seviyede başarı elde edilemez. Kök hücre saç ekimi her yaştan kadın ve erkekler için uygundur. Saçların canlılığını yitirmesi halinde bu alanda deneyimli uzman hekim tarafından uygulanması yararlı olmaktadır. Yapılan kök hücre saç ekimi dökülmeyi durdurur. Diğer saç köklerinin de canlanmasını sağlar. Saçların yoğun dökülmesinden dolayı ortaya çıkan estetik kaygıların son bulması sağlanır.

Kök Hücre Saç Ekimi Riskli mi?

Kök hücre saç ekimi riskli mi sorusuna hayır yanıtı verilebilmektedir. Bu yöntemde kişinin kendi saç köklerinden oluşturulan kök hücreler nakledilmektedir. Vücuda yabancı madde nakledilmemektedir. Tamamen doğal olan kendi kök hücreleri kullanılmaktadır. Bu sayede risksiz olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında kök hücre saç ekimi mutlaka uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Hijyenin üst seviyelerde olduğu ortamlarda uygulanması gerekir.

Uzman olmayan kişiler tarafından hijyenik olmayan ortamlarda yapılması halinde ise kişinin enfeksiyon kapması gibi riskler ortaya çıkabilmektedir. Üstelik yanlış yapılan işlem sonucu kişinin saçları güçlenmez. Bu durumda ise saç dökülmesinin yavaşlaması ve durması mümkün olmaz. Estetik kaygılar son bulmaz ve kişinin yoğun saç dökülmesinden kaynaklı yaşadığı psikolojik sorunlar devam eder. Uzman hekim tarafından kişinin ense bölümünden alınan minik saç köklerinin partiküllere ayrılarak tekrar kişinin dökülmelerin olduğu baş bölümlerine aktarılması ile başarılı bir tedavi uygulanır.

Kök Hücre Saç Ekimi Fiyatları

Kök hücre saç ekimi fiyatları kişinin yaşadığı soruna bağlı olarak değişiklik gösterir. Saç dökülmesinin erken evrelerinde daha başarılı sonuçların aldığı daha uygun fiyatlı çözümler bulunabilmektedir. Kök hücre saç ekimi tedavisi için ilk muayene ile birlikte fiyat belirlenmektedir. Tedavinin kaç seans uygulanacağı konusunda da karar, dökülme miktarına bağlı olarak değişir.

Kök hücre saç ekimi sonrası başarılı sonuçlar alınması için uzman hekim tarafından uygulanması gerekir. Tedaviyi yaptırmak için uygun fiyat araştırması yaparken ayrıca başarılı uzman hekim ve klinik tercih etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde alacağınız sonuçtan üst düzeyde memnuniyet yaşayabilirsiniz.

Kök hücre saç ekimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Saç Ekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply