Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood gülüş tasarımı, son zamanların popüler uygulamalarından biridir. Bu tasarım, Hollywood yıldızlarının parlak gülüşlerinden esinlenerek yapılan uygulamalardır. Dikkat çeken bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği tedavi yönteminde kişinin dişlerinin daha estetik ve güzel bir görünüme sahip olması sağlanır.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood gülüşü nedir diye baktığımızda estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek amacıyla simetrik bir gülüş sağlamak, diş yapısının daha güzel görünmesini sağlamak, ideal bir gülümseme yaratmak için yapılan işlemlerdir. Diş etlerinin gülüş esnasında dudakların altından görünmesi, gülümseme sırasında dişlerin görünme miktarının optimal seviyede olması, diş etlerinin sağlıklı görünümü, dişler arasındaki boşlukların giderilmesi de yine bu operasyonun sonuçlarındandır.

Dişlerin zirkonyum veya porselen ile kaplanması işlemi olan Hollywood gülüşü tasarımında dişlerin boyutları, konumları ve biçimleri ele alınarak bir tedavi planı belirlenmektedir. Uzmanlar, hastanın diş yapısını analiz ederek ihtiyaç duyulan tedavi planını oluşturmakta ve hasta için ağız ve diş sağlığı sağlanarak mükemmel bir gülüş elde edilmektedir.

Hollywood gülüşü kimlere yapılır sorusunun net bir cevabı yoktur. Tedavi öncesinde yapılan bazı testlere göre tedavi şartlarını sağlayan kadın erkek fark etmeksizin herkese gülüş estetiği yapılmaktadır. Bunun için diş yapısında veya çene yapısında herhangi bir sorun olmasına gerek yoktur. Gülüşünden rahatsız olan veya gülerken dişlerini gösterme özgüvenini kendinde bulamayan herkes bu işlemi yaptırarak daha sağlıklı bir gülüşe kavuşabilmektedir.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşü tasarımında temel ilkeler şu şekildedir:

 • Dişlerin orta hatta göre simetrik olarak sıralanması
 • Dişlerin doğal beyazlığa kavuşturulması ve tüm dişlerin aynı renkte olması
 • Dişlerin uyumlu şekilde aynı boyuta sahip olması
 • Diş etlerinin simetrik olması ve sağlıklı renkte olması
 • Dişler arasındaki boşlukların kapatılarak çapraşık dişlerin düzeltilmesi
 • Gülümseme sırasında diş etlerinin belirli seviyede görünmesi
 • Yüz ile uyumlu bir gülüş sağlanması

Kadın ve erkeklerde diş yapıları farklılık göstermektedir. Kadınların yüz hatları daha ovaldir ve diş yapılarının da daha yuvarlak olması sayesinde daha güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanı sıra erkeklerde daha maskülen bir ağız yapısının sağlanabilmesi için köşeli hatlarla uyumlu şekilde diş yapısı değiştirilebilmektedir. Hollywood gülüşü kaç günde yapılır sorusunun cevabı ise işlemlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin bazı kişilerde porselen lamine uygulamasına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu işlem de 7-10 gün arasında süreceğinden gülüş estetiği tedavisinin süresi uzayabilmektedir. Bunun yanı sıra kişi zirkonyum kaplama isterse bu işlem de 4-5 gün sürebilmektedir.

Hollywood Gülüşü İşlemleri

Hollywood gülüşü yapımında kullanılan birden fazla tedavi yöntemi mevcuttur. Tedavilerin uygulanması hastaya göre farklılık göstermektedir. Genel olarak tedaviler şu şekilde sıralanabilir:

 • Porselen lamine işlemi
 • Ortodontik tedavi
 • Kompozit lamine
 • Diş eti tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemi
 • Tam seramik kaplama işlemi
 • İmplant tedavisi
 • Zirkonyum kaplama işlemi
 • Dudak dolgusu

Estetik işlemlerine başlanmadan önce röntgen çekilmektedir. Böylece ağzın içi ve çene yapısı detaylı olarak incelenmektedir. Dijital ölçüler yardımıyla tedavilere karar verilmektedir. Genel tedavi yöntemlerine ek olarak ihtiyaç duyulması halinde botoks veya farklı estetik tedaviler de uygulanabilmektedir.

Bu gülüş tasarımı, cinsiyet fark etmeden gereken koşulları sağlayan herkese uygulanabilmektedir. Ancak şartların sağlanıp sağlanmadığı diş hekimi muayenesi yapılarak öğrenilebilir. Ayrıca gülüş estetiği yapılacak kişinin yüz oranı, diş durumu, dudak pozisyonu ve ten rengi gibi faktörler de yine yapılacak uygulamayı farklılaştıracaktır.

Hollywood Gülüşü Avantajları Neler?

Hollywood gülüşü işleminin yapılması için dişlerde veya diş etinde herhangi bir sağlık problemi olması gerekmez. Daha estetik bir gülüş isteyen kişiler de bu gülüş estetiği işlemini yaptırabilmektedir.

Çok daha estetik bir gülümsemeye sahip olmayı sağlayan Hollywood gülüşü, simetrik ve parlayan dişler elde edilmesini sağlar. Halihazırda hastanın yaşadığı diş ve diş eti rahatsızlıkları da bu işlem sayesinde tedavi edilmektedir. Gülüş estetiği sayesinde, yarım ay şeklinde bir gülüş sağlanır.

Hollywood Gülüşü Tasarımı Fiyatları 2024

Hollywood gülüşü fiyatı ne kadar sorusunun net bir cevabı yoktur. Kişiye uygulanan tedavi yöntemi kişinin diş yapısına, çene yapısına ve taleplerine göre farklılık göstermektedir. Bu durumda, yapılacak işlemler de çeşitleneceğinden fiyat değişebilmektedir. Muayene olunmadan net bir fiyat söylenememektedir. Ayrıca işlemin yaptırılacağı kliniğe, uzman doktora ve tedavi sürecinin uzunluğuna göre de fiyat değişecektir.

Hollywood gülüş tasarımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için Hollywood Gülüş Tasarımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply