Yüz Germe Nedir?

Yüz germe yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzünde sarkma ve kırışıklıklar oluşan kişilerin yaptırmak istediği uygulamalar arasında yer alıyor. Yaşın ilerlemeye başlaması ile birlikte yüzde bulunan hücrelerin kendilerini yenilemeleri mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı da sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaktadır.

İlk olarak göz çevresinde başlayan kırışıklıklar daha sonra alında, göz çevresinde, yanaklarda oluşmaya başlar. Bu durum ise estetik olarak istediği gibi görünmesinin önüne geçer. Yüzde olan deformasyonlar kişinin psikolojik sorunlar yaşamasına da neden olur.

Yaşanan psikolojik sorunların ve estetik kaygıların ortadan kalkması için en pratik çözümü yüz germe ameliyatı sunmaktadır. Uzman hekim tarafından yapılan yüz germe ile yüzde oluşan deformasyon giderilmektedir. Yapılan ameliyat ile kişiye kalıcı çözümler sunulmaktadır. Yüzde yılların getirdiği yorgunluk izleri giderilmektedir. Daha genç ve güzel görünmek mümkün olmaktadır.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe nasıl yapılır günümüz teknolojisinin getirdiği bu çözümden yararlanmak isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu işlem ile daha genç görünmek isteyen kişilerin beklentileri karşılanmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapılan operasyondan olumlu sonuçlar alınır. Uzman hekim tarafından operasyon planlanmaktadır. Bu ameliyat şu şekilde yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar alınır:

  • Ameliyat öncesi muayene ve testler yapılarak kişinin uygunluğu konusunda karar verilmektedir.
  • Yapılan kontroller ile operasyonun genel ya da lokal anestezi altında yapılmasına karar verilmektedir.
  • Yüz germe ameliyatı sırasında yüzde görünen izler kalmaması için saç hizasından kesiler yapılmaktadır. Saç hizasından kulak arkasına doğru yapılan kesiler ile hekim bu bölgeden içeri girer.
  • Sarkan fazla cilt dokusu çıkartılır. Kas ve yağ dokularında oluşan bozulmalar düzeltilmektedir.
  • Yağ dokusu düzeltiler ve cildin eski genç görünümüne kavuşması sağlanmaktadır.
  • İşlemlerin bitmesinin ardından cerrah tarafından açılan kesiler estetik dikişler ile kapatılmaktadır.
  • İyileşme sürecinin kısa ve sorunsuz olması için bu süre içinde hastanın neler yapması gerektiği konusunda hasta bilgilendirilmektedir.

Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

Yüz germe kimler için uygundur incelendiğinde bu operasyonun erkekler ve kadınlar için uygun olduğu sonucuna ulaşılmaktadır. Her insanda 30’lu yaşlarından itibaren hücrelerin kendini yenilemiyor olması nedeniyle yaşlanma belirtileri görülmeye başlanır. Yüzde sarkmalar, kırışıklıklar olmaya başlar. Bu durum ise kişinin estetik kaygılar yaşamaya başlamasına neden olur. Yaşanan kaygılar kişinin psikolojik olarak da sorunlar yaşamasına yol açmaktadır.

Göz çevresinde, yanaklarda, alında kırışıklar olması halinde bütün kırışık ve sarkmaların aynı anda giderilmesinde yüz germe pratik çözüm sunar. Kişi tek bir operasyon geçirerek yüzündeki bütün kırışıklardan ve sarkmalardan kurtulabilmektedir. Yani tek bir operasyon ile daha genç göstermek mümkün olmaktadır. Yaşı ilerlemiş ve yüzünde sorunlar oluşan kişiler bu ameliyat için uygundur. En doğru kararı uzman hekim yapacağı muayene sonrası verir. Hastanın iyiliğini önemseyen hekim tarafından bu işlem ancak uygun olan kişilere uygulanmaktadır.

Yüz Germe Riskli mi?

Yüz germe riskli mi sorusuna kesinlikle hayır şeklinde cevap verilmesi elbette mümkün değildir. Her ameliyatta olduğu gibi yüz germe sırasında da bazı riskler ile karşılaşmak olasıdır. Her operasyonda olduğu gibi yüz germe sırasında da kanama ve enfeksiyon gibi riskler ortaya çıkar. Bunların olmaması için hijyene en üst seviyede önem verilen ameliyathane ortamında yapılması gerekir. Aynı zamanda kişinin de ameliyat sonrası hekim tarafından yapılan önerilere uyması gerekir.

Ortaya çıkan riskler arasında kanama, enfeksiyon, asimetri, duyu kayıpları yer almaktadır. Risklerden sakınmak için operasyonun mutlaka uzman ve deneyimli hekim tarafından yapılması gerekir. Bu şekilde operasyondan istenen mükemmel sonuçların alınması mümkün olabilmektedir. Cerrah tarafından yapılan önerilere dikkat edildiği takdirde iyileşme sürecinin hızlanması mümkündür.

Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe fiyatları için yapacağınız araştırma sırasında farklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Farklı fiyat sonuçlarına ulaşılmasına neden olarak hekimin uzmanlığı, deneyimi ve kliniğin verdiği hizmetin kalitesidir. Bu operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde fiyat konusunda uygun çözüm aramanız doğaldır. Bunun yanında aramanız gereken ise yapılacak operasyonun başarılı olmasıdır.

Uzman hekim tarafından yapılacak operasyon ile mükemmel sonuç alınabilmektedir. Yüzde oluşan kırışık, sarkma gibi sorunlar ortadan kalkar. Kişi daha genç görünmeye başlar ve yaşadığı estetik kaygılar ortadan kalkar. Yüzde oluşan sarkmalar ve kırışıklardan dolayı yaşanan psikolojik sorunlar ortadan kalkar. Siz de yüz germe operasyonu ile daha genç görünmeye başlayabilirsiniz.

Yüz germe operasyonları ile ilgili daha fazla bilgi almak için yüz germe ameliyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply