Temporal Lifting Nedir?

Temporal lifting nedir sorusuna kısaca şakak estetiği şeklinde cevap verilebilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ilk etkiler genel olarak şakaklarda görülmeye başlanmaktadır. Bu bölgede oluşan kırışık ve sarkmalar kişinin kendini iyi hissetmesinin önüne geçmektedir. Şakak bölgesinde oluşan kırışık, sarkma gibi deformitelerin giderilmesi için temporal lifting uygulanır. Şakak bölgesinin gençleşmesi için yapılan estetik operasyondur.

Yaşın ilerlemesi, sigara ve alkol kullanımı, sağlıksız beslenme gibi nedenlerden dolayı şakaklarda deformasyon ortaya çıkar. Bu deformasyonun ortadan kaldırılması için temporal lifting uygulanır. Bu sayede kişi daha genç görünme isteğinin gerçekleştiğini görür. Estetik sorunlarının ortadan kaldırılması için geliştirilen modern yöntemler arasında yer alır. Kişinin sadece şakak bölgesinde kırışık ve sarkma olması halinde tüm yüz gerdirme ameliyatı olmadan genç görünmesi mümkün olmaktadır.

Temporal Lifting Nasıl Yapılmaktadır?

Temporal lifting nasıl yapılır incelendiğinde mini bir cerrahi girişim olarak yapıldığı görülmektedir. Şakak estetiği ile sadece şakaklarda değil aynı zamanda göz çevresinde ve alında olan kırışık ve sarkmalar da giderilmektedir. Bunun yanı sıra ameliyat mutlaka alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Kişinin şakak, alın ve göz çevresinde oluşan kırışık ve sarkmanın durumuna bağlı olarak ameliyat planlanmaktadır. Bu işlem şu şekilde yapılmaktadır:

  • Kişinin ameliyatına hazırlık olarak muayene ve gerekli tahliller yapılmaktadır.
  • Operasyon için saç hizasında 3-4 santimlik bir kesi açılmaktadır.
  • Yapılan kesiden içeri giren doktor burada bulunan sarkmış ve özelliğini kaybetmiş dokuyu alır.
  • Sarkan deri parçaları kesilerek açılan kesi estetik dikiş ile kapatılmaktadır.
  • Derinin gerilmesi ile birlikte şakak, alın ve göz çevresinde oluşan sarkma ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Temporal Lifting Kimler İçin Uygundur?

Temporal lifting kimler için uygundur bu tedavinin sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen tarafından araştırılmaktadır. Yan etkisi ve riski olmayan bu tedavi şakaklarında, alın ve göz çevresinde kırışık, sarkma gibi deformasyon olan herkes için uygundur. Yüzün diğer bölgelerinde deformasyon olmadığı takdirde temporal lifting operasyon tercih edilebilmektedir. İnsanların 28 yaşından itibaren cildinde bulunan hücrelerin kendini yenilemesi durur. Bu durumda ise ciltte kırışmalar ve sarkmalar başlar. Deformasyonun başlaması halinde kişinin kendini daha iyi hissetmesi için temporal lifting tedavisi uygulanır.

Şakak, alın ve göz çevresinde deformasyonlar olan her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen bir tedavidir. Kısa süren ve sonuçları hızla alınan operasyondur. Genel sağlık durumu iyi olan kişilere uygulanabilmektedir. Bu şekilde kişinin kendini daha genç hissetmesi mümkün olur. Şakak bölgesinde oluşan belirgin sarkmalar ve kırışıklar olan herkes bu operasyonu yaptırabilmektedir.

Temporal Lifting Riskli mi?

Temporal lifting riskli mi sorusuna risk düzeyi en düşük estetik operasyonlar arasındadır şeklinde cevap verilebilmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi temporal lifting operasyonlarında da minimum düzeyde de olsa riskler mevcuttur. Bu riskler uzman ve deneyimli hekim tarafından operasyonun yapılması halinde ortadan kalkar. Her ameliyatta olduğu gibi kanama, enfeksiyon gibi riskler bulunmaktadır. Ancak bunlar operasyonun başarısı ile ortadan kalkar.

Temporal lifting yapılması sırasında hekimin deneyimi gibi operasyonun yapılacağı ortam da çok önemlidir. Kesinlikle hijyene önem verilen bir ameliyathane şartlarının olduğu bir ortamda yapılması gerekiyor. Operasyon sırasında oluşacak riskler arasında asimetri görünüm ortaya çıkması yer almaktadır. Bunun yanı sıra kişinin şakak bölgesinde his kayıpları ve duyarlılıkta azalma da ortaya çıkabilmektedir. Bu ise kişinin mimik kayıpları yaşamasına neden olur. Deneyimli hekim tarafından yapılan operasyon asimetri riskini ortadan kaldırmaktadır.

Temporal Lifting Fiyatları

Temporal lifting fiyatları konusunda yapılan araştırmada farklı sonuçlar elde edilmektedir. Bunun çok sayıda nedeni bulunmaktadır. Deneyimsiz bir hekim tarafından uygun olmayan şartlarda yapılan temporal lifting daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Fiyatı uygun olsa da alınacak sonuç istenen düzeyde olmaz. Bundan dolayı da temporal lifting yaptırmaya karar verdiğinizde fiyatından önce alacağınız sonuçlardan emin olmalısınız. Hekimin temporal lifting operasyonlarında başarısı ile adının ün kazanması önemli diyebiliriz.

Hakkında olumlu yorumlar olan hekimi tercih ettiğiniz takdirde yapılacak operasyonun başarılı olacağından emin olabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan daha genç gösterebilir ve yaşlanma etkilerinin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Şakaklarınızda, alın ve göz çevrenizde oluşan deformasyon ortadan kalkar. Böylece daha genç gösterebilir ve psikolojik olarak da kendinizi çok daha iyi hissederek mutlu olabilirsiniz.

Temporal lifting ile ilgili daha fazla bilgi almak için Alın Germe Ameliyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply