Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastaların saç ekme işleminden sonra bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. İlk 10 gün çok önemlidir hastanın her gün saçlarını yıkaması gerekmektedir. Kaşıma, Çarpma, Vurma gibi eylemlerden sakınması gerekir. İlk günler ne kadar değerli bakarsananız saçlarınıza daha iyi sonuçlar göreceksiniz.  Örneğin saç bakımı için kullanılan kimyasal içeren şeylerden uzak durmak gerekir. Ekim işlemlerinden sonra hastaların yatış pozisyonlarına dikkat etmesi, kişiye gösterildiği doğrultuda uygulanamaması gerekir. Hastalar bu ekim işlemlerinden sonra bu ayrıntılara dikkat ederek daha başarılı sonuçlar alır.

Sonuç olarak gerek öz bakım gerekse de ilaç kullanım gibi detaylar düzenlenerek hastaların ekim sonrasında daha hızlı iyileşmesi mümkündür. Ülkemizde hizmet veren saç ekim merkezlerinde ekim sonrasına da destek sunularak saç ekmenin olumlu sonuçlarının yansıtılması mümkündür.

Son zamanlarda bu hususlara dikkat edilerek saç ekimi sonrasında daha fazla başarı elde etmek ve daha fazla saç kökünün hayatta kalmasını temin etmek mümkündür.

 

 

Leave a Reply