Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe mümkün mü sorusunun cevabı için fibrocell fibroblast tedavisi, kollajen dolgusu, örümcek ağı yöntemi, yüz mezoterapisi örnekleri verilebilmektedir. Kırışıklık karşıtı uygulamalar arasında en çok tercih edilen yöntem anti-aging uygulamasıdır. Gelişen teknoloji sayesinde kullanılan yenilikçi teknolojiler sayesinde ameliyatsız yüz germe mümkündür. Cilt tipine göre farklılık gösteren yöntemler, kişinin muayene edilmesinden sonra netleşir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatsız olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Örneğin yüz gençleştirmede kullanılan yöntemlerden en yaygını olan botoks işlemi, kaz ayağı denilen göz kenarı çizgilerinin yok edilmesinde, kaşların arasında bulunan çatmaya bağlı olarak oluşan çizgilerin giderilmesinde, alın bölgesinde bulunan kırışıklıklarda ve burun kenarında bulunan yatay çizgilerde kullanılıyor.

Clostridium botulinum denilen maddenin ilgili bölgeye enjekte edilmesiyle uygulanan botoksun etkisi 72 saat içerisinde kendini gösterir ve ameliyatsız yüz germe kalıcı mı sorusunun cevabı 6 ay kadar etkisini devam ettirir şeklinde verilebilir. Ancak bazen hekim kontrolünde işlemin belirli aralıklarla yenilenmesi gerekebilmektedir. Üstelik botoks yaptıran kişilerin bazılarının yüz ifadelerinde farklılık olabileceğinden hekimin önerileri dikkate alınmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır sorusunun birden fazla cevabı vardır. Yüz germe işleminde kullanılan bazı yöntemler şunlardır:

 • Botoks
 • HİFU
 • Fotona
 • Fransız askısı
 • Mezoterapi
 • PRP
 • Altın iğne
 • Scarlet
 • Lazer
 • Somon DNA
 • Kimyasal peeling
 • Hydrafacial

Fokuslu ultrason yüz germe olarak ifade edebileceğimiz HİFU yönteminde, ses dalgaları sayesinde cilt altında yer alan kolajen üretimi artırılmaktadır. Bu sayede cilt sıkılaşması gerçekleşir. En çok kullanılan bölgeler yüz, gıdı gibi bölgelerde bulunan sarkmalardır. Bu işlemin yapılması için öncesinde hekim tarafından cilt analizi yapılmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır sorusunun birçok cevabı olmakla birlikte, teknolojiyle birlikte geliştirilen yöntemlerden biri olan fotona uygulaması, cilt yenileme gençleştirme için kullanılan 4 boyutlu yüz gençleştirme uygulamasıdır. Lokal kremlerle birlikte işlem yapılacak bölge uyuşturularak yüz bölgesine içeriden ve dışarıdan yapılan işlem sayesinde cildin çok derinine kadar kolajen oluşumu uyarılır. Bu sayede daha elastik bir cilt görünümü kazandırılmaktadır.

Mezoterapi işleminde bahsedilecek olursa, ince uçlu iğneler kullanılarak belirli aralıklarla yapıldığı söylenebilir. Bu yöntem yalnızca sarkıklarda değil cilt lekelerinde selülit gidermede de kullanılabilmektedir. Ayrıca ameliyatsız olarak deriye canlı bir görünüm kazandırma, gençleştirme ve lekeleri gidermede kullanılan kimyasal peeling uygulamaları da vardır. Bu uygulamalar derinin yüzeysel tabakasının ayrılarak soyulmasını sağlayarak cildi yeniler.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız yüz gençleştirme işleminin süresi yönteme göre farklılık göstermektedir. Tedavi planına bağlı olarak yüz ve boyunda uygulanan yüz germe işlemleri yaklaşık 45-60 dakika arasında sürer. Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler veya sağlıksız yaşam gibi nedenlerle, yüzde kırışıklıklar meydana gelmesi muhtemeldir.

Daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt için uygulanan yüz germe işlemi sayesinde kişiler kısa sürede kırışıklıklardan kurtulabiliyor. İşlem sonrasında normal hayatlarına devam eden hastalarda uygulama esnasında genel anestezi kullanılmadığından uygulama sonrasında ortaya çıkacak komplikasyonların da önüne geçilebilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminden Sonra İyileşme Süreci

Ameliyatsız yüz germe işleminden sonraki iyileşme süreci ve yapılan işlemin kalıcılığı hastaya bağlıdır. İşlemden sonraki ilk hafta, ilgili bölgede ödem ve morarma gözlemlenebilmektedir. Bu sürede baş yüksekte tutulmalıdır. Bunun yanı sıra ikinci haftada ödem ve morarma azalmakta ve ağrı kesiciler sayesinde ağrılar hafiflemektedir.

Yüzün hassas olması sebebiyle bu dönemde cildi nazikçe temizlemek önemlidir. Üstelik operasyondan sonraki ilk 3 ayda cildi güneşten korumak önemlidir ve doktorlar tarafından güneş kremi kullanılması önerilmektedir. 6 ay sonrasında ise ameliyatın sonuçları daha net şekilde görülebilmekte ve izler giderek azalmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcı mı?

Ameliyatsız yüz germe kalıcı mı diye bakıldığında kalıcılık, uygulanan yönteme göre farklılık gösterir. Örneğin en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Fransız askısı diğer adıyla ip askılama yöntemidir. Bu yöntem, yüz bölgesinde yer çekiminin etkisiyle oluşan sarkmaların giderilmesinde kullanılmaktadır. Steril ortamlarda uygulanan bu yöntem 2 yıla kadar kalıcıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2024

Ameliyatsız yüz germe fiyatları değişmektedir. Örneğin yukarıda bahsedilen yöntemlere, işlemi yapacak olan doktorun deneyimine, hastanın özelliklerine göre farklılık gösterir. Fiyat bilgisi almak için kliniğe giderek, taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Buna göre hekiminizle birlikte bir tedavi planı çıkarabilirsiniz.

Yüz germe operasyonları ile ilgili daha fazla bilgi almak için yüz germe ameliyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply