Saç Ekim Malzemeleri

Saç Ekim Malzemeleri

 

Saç Ekim Malzemeleri ve klinikleri Türkiye’de hemen hemen bütün bölgelerde bulunmaktadır ve günümüz teknolojisi sayesinde saö ekimi artık herkesin kullanabileceği bir hizmet haline gelmiştir.

Saç Kökü Ünitesi Ekimi (Fut)

Bu yöntemde saç dökülmeden sağlıklı bir bölgeden alınan kafa derisi mikroskop altında incelmiş veya tamamen kel saç köklerini içeren 1, 2, 3 ve 4 kümeye ayrılır.

Saçın boyundan alındığı kısım plastik cerrahi ve rekonstrüktif cerrahi ile dikilir. Bu sayede arka dikişteki izler en aza indirilir ve izler ancak saç tamamen tıraş edildiğinde görünür hale gelir. Saç Ekim Malzemeleri ve klinikleri genellikle Fut yöntemini beğenmezler.

Saç Folikülü Ünitesi Ekstraksiyonu (Fue)

Saç kökü ünitesi ekstraksiyon (FUE) yönteminde ense üzerindeki saç kökleri inceltilir veya tamamen çıkarılır veya özel ince uçlu iğne ile vücudun belirli bir bölgesinden tek tek çıkarılır. Vücudun herhangi bir yerinde dikiş izi yoktur.

FUT veya FUE yöntemleri sonuçlar açısından birbirinden farklı değildir. Saç çizgisi uygun şekilde hazırlanır ve yönlendirilirse, her iki yöntemin sonuçları doğal görünecektir. Fue yöntemi Saç Ekim Malzemeleri ve tesislerinin en son tercih ettiği yöntemdir.

Ekim Sonuçları

Tabi saç ekimi sonuçları hemen alınmaz ve bu süre içinde sabırla beklemeniz gerekir. Doktorunuz süreç hakkında sizi bilgilendirecek ve gerçekçi sonuçlar elde edebileceğiniz zaman sizinle paylaşacaktır.

Tedavi sonrası bekleme süresi doğal olarak uzundur ancak tedavinin tamamen tamamlanması gerekir. Bu bir süreçtir, ancak ameliyattan sonra sık ve düzgün bir şekilde yönetilmesi tavsiye edilir. Bu sayede hekimler gelişimi daha profesyonel ve sağlıklı bir şekilde izleme ve komplikasyonları önleme fırsatına sahip olur. Saç Ekim Malzemeleri ekim sırasında kullanılan tekniklere göre değişiklik gösterir.

Ekimden Sonra

Saç ekimi tedavisi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ekimden sonra 3 gün saçları rahatsız etmeyin. Uyku pozisyonunuzu buna göre belirlemeniz tavsiye edilir. Havuzda veya denizde yüzmekten kaçının. Bu detay 2 ay boyunca yapılmalıdır.
Ekilen saçların tutulmasında önemli bir etkisi olacağı için bir süre sigara ve alkolü bırakmanız önerilir. Spor yaparken çok sert kaldırmayın. Ağır işler için izin alınması tavsiye edilir. Bu süreçte dinlenme çok önemlidir.

Ekimden Önce Ve Sonra

Dijital dünyada bu konuda daha detaylı bilgiler sunulmakta, hastaların sadece önceki görüntüleri ve ameliyat sonrası görüntüleri de çekinmeden paylaşabilmeleri sağlanmaktadır. Bir kez daha, doktorun resmi web sitesini ziyaret etmek, başarı örnekleri olan bu özel görüntülere erişmenizi sağlar ve ameliyata karşı önyargıyı hızla ortadan kaldırır. Bu fotoğraflarda Saç Ekim Malzemeleri sayesinde oluşturulmuş saç örneklerini operasyon öncesi ve sonrası olarak görebilirsiniz.

Saç Ekimi Ameliyatı Hakkında Temel Bilgiler

Saç ekim ameliyatında lokal anestezi kullanılır ve alerjik reaksiyon varsa bazı testler bu sonuçları verir ve tedaviyi geciktirir. Ameliyattan önce hastalar taşıyıcı bozukluklar (HIV, hepatit, vb.) Açısından test edilir. Taşıyıcı hastalık testi pozitif ise, nakil durdurulacaktır. Bu uygulamanın en önemli amacı, güçlü saç köklerini kelliğin bulunduğu bölgeye başarılı bir şekilde entegre etmektir. Yukarıda da bahsedildiği gibi ekilen bu saçların tutulma oranı çok yüksektir.

Kim Saç Ekebilir?

Donör bölgede saç dökülmesi olan ve yeterli saçı olan 22 yaş üstü herkes ekilebilir. Saç Ekim Malzemeleri araştırması bu konuda sizi daha iyi bilgilendirecek ve yaşınızı takip edebilecek bir doktoru bulunmaktadır.

Bu işlemden sonra ekilen saç kökleri 5 ay içerisinde kalıcı yeni saçlar çıkaracaktır. Kalan süre boyunca saç dökülmesi ise şok dökülme olarak adlandırılır ve tamamen doğal bir süreçtir. Saç dökülmesinden sonra yepyeni ve sağlıklı saçlar için yerlerini terk ederler.

Kullanılan tekniğin özelliklerine göre ekilen saç kökleri yaklaşık% 90 verimle ekilir. Artık ekimden yararlanmak çok kolaydır. Çünkü bu işlem çok az hata yapar ve risk oluşturmaz.

Saç Ekimi İşlem Fiyatı

FUE saç ekimi ameliyatı için sabit bir ücret yoktur. İşlemin fiyatı kişiye ve kullanılan teknolojinin kalitesine bağlıdır. Farklı şehirlerde farklı fiyatlarla karşılaşılabilir. Değişkeni çok fazla olan huşulara sahip bir ameliyattır.

Çalışma sırasında saç ekim merkezleri, toplanan greft miktarını, önerilen teknikleri ya da diğer faktörleri dikkate alarak saç ekimi fiyatını belirleyecektir. Bu aşamadan sonra hasta saç ekimine karar verir. Saç Ekim Malzemeleri doktorunuzun, merkezinizin ve kişinin saçlarının durumuna göre farklı fiyatlandırılır.

Ekim İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Fiziksel gelişiminizi tamamladıktan sonra

  • Saç ekimini engelleyen fizyolojik bozukluklar yoksa
  • Başın donör bölgesinde yeteri kadar saç kökü varsa
  • Saç köklerinin ekildiği bölgede boşluklar varsa saç ekimi için iyi bir adaysınız.

Saç ekimi ameliyatı sadece androgenetik alopesi ile sınırlı değildir. Çeşitli hastalıklar sonucunda oluşabilecek lokal morluklar, yara izleri, yanıklar ve cerrahi dikişlerde de etkilidir.

Ekim, kadınlar için de çok geçerli. Özellikle kadının kel bölgesinin büyüklüğü dikkate alınarak anız ekimi de yapılmaktadır.

Doktorunuzla ön görüşme yapabilir ve en kısa sürede saçınızı analiz edebilirsiniz. Doktorunuz saç ekimi sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiğini size söyleyecektir. İstanbul hem klinik çeşitlilik hem de teknoloji açısından daha gelişmiş bir şehirdir.

Ekilen Saçlar Doğal Görünüyor Mu?

Saç ekiminde kullanılan safir ve DHI teknolojisini kullanarak saç yoğunluğunu maksimize etmeyi amaçlamaktadır. Ortalama bir insanın santimetrekare başına 100 saç teli vardır. Yeni teknoloji kullanılarak 80 saç kökü veya saç kökü 1 cm karede saklanabilmektedir.

Bunu yaparken öncelikle alın çizgisi düşünülür. Saç Ekim Malzemeleri kullanan doktorlar bu fikirleri ve programları dikkate alıyor, ancak İstanbul ilimizde bu sistematik ve düzenli çalışabileceğiniz klinikler var.

 

Bu gönderiyi paylaş