Saç dökülmesi kürleri hakkında

Saç dökülmesi kürleri hakkında

Saç dökülmesini durdurmak için evde kullanılan çeşitli kürleri kullanıp kullanamayacağınızı veya etkili doğal saç uzatma ve saç dökülmesi ilaçları olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Cevabını bu yazıda sizin için vermeye çalıştık;

Sağlıklı ve besleyici bir diyet saç dökülmesini durdurmaya başlamak için harika bir noktadır; vitamin ve demir eksiklikleri saç dökülmesini tetikleyebilir, bu nedenle çeşitli vitaminler açısından zengin yiyecekler yemek, saç dökülmesi için evde uygulayabileceğiniz en etkili kürdür

Bununla birlikte, araştırmalar çoğu doğal kürlerin ve evde hazırlanan karışımların başarısız sonuçlar verdiğini göstermektedir. Saç dökülmeniz genetikse (erkeklerde genetik dökülme oranı %95 civarındadır), evde kullanılan saç dökülmesi kürlerinin kellik için etkili bir tedavi olma olasılığı çok düşüktür.

Sağlıklı bir yaşam tarzınız olmasını sağlamak iyi bir fikirdir (örneğin, stresi, sigarayı ve alkol tüketimini azaltarak, bunların tümü saç dökülmesine neden olabilir veya bunu şiddetlendirebilir).

Saç dökülmesi yaşayan birçok kişi, saçlarını kaybetmeyi nasıl durduracaklarını veya saç dökülmesi çözümlerinin olup olmadığını öğrenmek ister. Bununla birlikte, saç dökülmesi için en etkili çözümlerin saç köklerinde oluşan nedenlere yönelik tedavilerde olduğunu unutmamak önemlidir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan herkesin bilmesi gerekenler;

  • Nadiren etkili oldukları için mucize tedaviler sunan web sitelerinden kaçının.
  • Saç dökülmesine yönelik haricen (cilde sürerek yedirme yolu ile) uygulanan bitkisel karışımlar, kürler çoğu zaman dökülmenin asıl kaynağı olan saç köküne ulaşamaz ve işe yaramaz.
  • Çeşitli ilaçların tablet formundan kırma, ezme, çeşitli sıvılar içinde karıştırma yolu ile elde edilen karışımların üretim amacı mideden emilime yönelik olduğu için cilt tarafından yeteri kadar emilmez.
  • Forumlarda, çeşitli bloglarda tarifi verilen kürler, endikasyon dışı ilaç kullanımları çoğu zaman hiçbir işe yaramaz.
  • Evde yarattığınız en etkili saç dökülmesi kürlerinin bile dozu çoğu zaman yetersizdir. Bu tariflerin size tedavide olan faydasının herhangi bir ilacın 100 parçaya bölünüp alınmasından farkı yoktur.

Bu gönderiyi paylaş