İmplant Kemik Nakli Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş çekimlerinden sonra, çene kemiği içerisinde diş olmadığı için bir kuvvet iletimi söz konusu değildir ve bu nedenle çene kemiğinde erimeler meydana gelir. Bu durumun olduğu  kişilerde çene kemiklerinin boyutunda azalmalar meydana gelebilir. Bu durum karşımıza çene kemiğinde incelikler ve boyunda azalmalar şeklinde çıkar. Çene kemiğindeincelik olan kısımlara İmplant kemik nakli yapılarak bu durum düzeltilir.

Vücudumuz bizim en değerli hazinemizdir. Şüphesiz ki bir insanın sağlığından daha önemli hiçbir şey yoktur. Bu yüzden herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştığımızda bununla ilgili en kısa sürede tedaviye başvururuz. İlerleyen tıp teknolojisi sayesinde günümüzde neredeyse müdahale edilemeyecek hiçbir durum bulunmamaktadır. Artık cerrahi alanda da gelinen noktada teknolojik medikal aletlerin gelişimi oldukça ileri seviyededir.. Bu nedenle küçükten büyüğe birçok operasyon kolayca ve steril bir biçimde uygulanabilir hale gelmiştir.

Ağız ve diş sağlığı da bu alanlardan biridir. İnsanların ağız ve diş sağlığı oldukça önemlidir. Bunun da en temel nedeni vücudumuzda belki de en çok kullandığımız bölümlerden birisi olmasıdır. Gün içinde konuşmamızdan tutun da yemek yemeye kadar birçok şey ağız ve dişlerimiz sayesinde olmaktadır.

Eskiden bu alanda yeterli bilgi ve yöntem olmaması nedeniyle insanlar çoğu zaman ağız ve diş sorunları nedeniyle büyük zorluklar çekmekteydiler. Günümüzde bu durum geçerliliğini yitirmiştir. Artık ağız ve diş sağlığı alanında birçok yöntem, tedavi ve uygulama bulunmaktadır. Bu nedenle kolayca müdahale edilip çok kısa bir sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Bu uygulamalardan birisi de implant kemik nakli uygulamasıdır. Geçmişte kemiğinde kayıplar bulunan hastalarda implant tedavileri uygulanamaz iken, günümüzde implant kemik nakli uygulaması ile çene kemiğinde yetersizlikler olan hastalarımıza da implant tedavileri uygulayabilmekteyiz. İmplant kemik nakli uygulamaları, çene kemiklerinde yetersizlikler ve diğer sebepler nedeniyle incelik durumu söz konusu olduğunda uygulanır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.