Hollywood Smile Mükemmel Gülüş Tasarımı Nedir

Gülümseme şeklimizden gülüşümüzün görünüşüne kadar her şey günlük hayatımızı etkiler. Gülüş, insanların fark ettikleri ilk özelliktir. Gülüşle öne çıkmak insanların kişileri algılama biçimlerini etkiler.Hollywood Smile gibi prosedürlerin popüler isimlerce talep edilmesi şaşırtıcı değil. Ünlüler, gülümsemelerine daha çekici bir görünüm kazandırmak için uzun süredir bu kozmetik diş hekimliği prosedürünü uyguluyorlar.

Araştırmalar çekici gülümsemelere sahip insanların daha başarılı olduğunu ve daha iyi sosyal hayatlar sürdüğünü gösteriyor.

Gülüş tasarımı prosedürü hakkında bilgi sahibi olmak için okumaya devam edin.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood Smile, estetik gülüşle ilgili tüm  sorunları düzelten bir estetik diş hekimliği prosedürüdür. Prosedür, herhangi bir diş sorununu düzeltmek için diş kaplamalarının kullanılmasına odaklanır. Sonuçlar doğal görünür  ve uzun süre kalıcıdır.

Prosedür Nasıl Çalışır?

Kaplamalar, diş yapısının önünü taklit eden ince kabuklardır. Bu yapılar gülüşteki estetik sorunları gizlemek için dişlerin ön kısmına doğru ilerler.

Diş hekimi çerçeveleri yerine sabitlemek için dişleri törpüler ve mine tabakasını kaldırır, kaplamaların dişe kaplama ile yapışması için alan yaratarak mükemmel bir dış yüzey oluşturur.

Yapılar ihtiyaçlara göre özelleştirilmiştir. Hekimin aldığı ölçülerle laboratuar ortamında hazırlanır.

Kaplamalara başlamadan önce hekim diş çürümesi veya iltihaplanma gibi mevcut sorunları düzeltecektir. Tedaviyi aldıktan sonra kaplamaların yerleştirilmesi için başka bir randevu almanız gerekmektedir.

İşlem lokal anestezi altında yapılır, bu nedenle işlem sırasında acı veya rahatsızlık hissetmezsiniz.

Hollywood Gülüşü İçin Bakım Sonrası

Hollywood Smile’ın sedefli parlaklığını korumak için sağlıklı ağız hijyeni sağlamak gerekir. Günde en az iki kez diş ipi kullanmalı ve dişlerinizi fırçalamalısınız. Ayrıca yapılar arasında yiyecek parçacıklarının kalmadığından emin olmalısınız, çünkü bu iltihaplanma, ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Ayrıca kaplamaları da etkileyebilir. Gülümsemenizi iyi durumda tutmak için antibakteriyel bir gargara da kullanabilirsiniz.

Hollywood Smile’ın Faydaları

  • Özgüveni arttırır ve kişinin kendisinden şüphe duymasını engeller.
  • Sosyal hayatı geliştirir, hem sosyal hem de profesyonel olarak gelişimi sağlar.
  • İnci gibi bir gülümsemenin doğal sonuçlarını sağlar.
  • Uzun ömürlülüğü sayesinde maddi olarak zorlamaz.

Hollywood Gülüşünün Sonuçları

Hollywood Smile yaptıran kişiler etkisini on veya on beş yıl görür.   Sonuçlar anında görülür. Doğal görünümlüdür. Gülümsemenin çeşitli yönlerinde ciddi bir değişim ve dönüşüm söz konusu olur.

Estetik bir gülüş için neler yapılabilir?

Porselen lamina uygulaması:

Bu işlem için ilk önce dişlerin uygunluğu test edilir. Dişlerde çapraşıklık, alt çenenin önde olması, üst ve alt çenenin aynı hizada kapanması ve diş sıkma problemi laminate porselen için müsait bulunmadığınız anlamını taşır. Bu biçim sorunları olan hastalara dişteki çapraşıklık sorunu için ilk önce diş teli veya saydam plak şeklinde yöntemlerle ortodontik tedavi yapılması önerilir. Çenedeki kapanış problemleri için ise çene ameliyatı gerekli olabilir. Diş sıkma sorunu de tedavi edildikten sonrasında porselen lamina işlemi uygulanabilir. Bu işlem için dişlerin ön yüzeyine hafifçe bir aşındırma yapılarak veya aşındırma yapmadan hazırlanan yaprak porselenler yapıştırılır. Eğer dişlerin şekli ve dizilişi uygunsa bleaching ismi verilen beyazlatma işlemi yapılır. Böylece dişlere uygulanan müdahale tamamlanmış olur.

Zirkonyum porselen uygulaması:

Ön dişlerinde eksik, kırık veya dolgusu olan kişilerin porselen lamina uygulaması yerine zirkonyum porselen ile kaplanması gerekebilir. Zirkonyum porselen ile çok doğal ve beyaz estetik dişlere sahip olunabilir.

Diş eti estetiği:

Estetik ve güzel bir gülüş için sağlıklı ve pembe diş etleri olmazsa olmaz unsurlardır. Bu nedenle öncelikle diş eti hastalığı tedavi edilir. Diş eti çekilmesi  veya gülümserken diş etleri  olması gerekenden fazla görünüyorsa ameliyatla veya lazerle düzeltilir.

Diş beyazlatma:

Dişlerde sadece renk sorunu varsa, kapmaya ihtiyaç olmayabilir. Bu durumda sadece diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem tek oturuşta, 60 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir.

Dental implantları:

Diş implantları, dişlerdeki boşlukları doldurmak için üzerine kuron, köprü veya hareketli protezlerin yerleştirildiği çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalar şeklinde yapay diş kökleridir. Ön dişlere  kaplama uygulanırken üst ön kısımdaki iki kesici dişin  uzatılması kişiye genç ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Dişlere uygulanan işlemlere ek olarak gerekirse bir plastik cerrahi uzmanı tarafından dudaklara veya ağız çevresine  küçük işlemler yapılabilir.

Hollywood Smile işlemi ne kadar sürer?

Hollywood Smile için varsa diş eti hastalığı tedavi edilir. Eksik dişler implantlarla tamamlanır. Porselen katmanlama işlemi kaplanacak diş sayısına göre 5-10 gün, zirkonyum porselen kaplama ise 7-14 gün sürer.

Bu gönderiyi paylaş